کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌‌و گو با دفاع پرس عنوان کرد/

حضور فعال حزب‌ الله در سرکوب تروریست‌‌ها آمریکا را نگران کرده است

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: از آنجایی که حزب الله در سوریه به شدت درگیر مقابله با تروریست‌های تکفیری است، رژیم صهیونیستی تصور می کند شرایط فعلی برای در تنگنا قرار دادن حزب الله مفید است. لذا پاسخ نصر الله در مقابل تهدیدات این رژیم، پاسخی ملموس و کارآمد تلقی می شود.
۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
تحلیل و ارزیابی شرایط منطقه و محور مقاومت در گفتگوی تفصیلی دفاع پرس با دکتر اسداللهی-1

تفکر افراط گرایانه سُنی به سمت انقلابی‌گری برود؛ تروریست می‌شود/دیدگاه جالب "اخضر ابراهیمی" درباره تفاوت علمای شیعه با مفتیان افراطی

در گفتگوی دفاع پرس با کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا می خوانید: سوریه تا لبه پرتگاه رفت اما با تدابیر ایران نجات یافت/تفکر افراط گرایانه اهل سنت به سمت انقلابی گری برود؛ تروریست می شود/ دیدگاه جالب و دقیق"اخضر ابراهیمی" درباره تفاوت علمای شیعه با مفتیان افراطی/در انتخابات بحرین هر 1000 رای یک شیعه مساوی است با یک رای سنی!/وصیت ملک عبدالله به پسرانش: یمن باید عقب مانده بماند و ...
۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳
دفاع پرس از آخرین تحولات سوریه گزارش می دهد/

تداوم درگیری بین تروریست‌ها در سوریه/کشف هویت 4هزار تروریست خارجی در عراق و سوریه

تداوم درگیری بین تروریست‌ها در سوریه، صدرو فتوای مبارزه با داعش از سوی جریان سلفی، تجمع ارتش و نیروهای مردمی سوریه برای آزادسازی «ادلب» و مسیر تازه ترکیه برای ترانزیت تروریست‌ به سوریه از جمله مهم‌ترین تحولات یک هفته گذشته سوریه است.
۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱
یادداشت/ شروین طاهری

غرب چگونه با تقویت داعش و جریان‌های تکفیری، جغرافیای وحشت را در خاورمیانه توسعه داده است؟

سر مردمان را می‌برند و آب بر تشنگان می‌بندند؛ این تنها وصفی است که این روزها از شنیدن اخبار بسته شدن آب فرات بر مردم عراق و بریدن سر ده‌ها خانواده عراقی و سوری توسط داعشی‌ها به ذهن متبادر می‌شود...
۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۸
استراتژی جدید در عراق چیست؟

آمریکا به فکر مسلح کردن قبایل سنی افتاده است

استراتژی ایالات متحده تقویت توانایی دولت مرکزی عراق از طریق آموزش، تجهیزات و مشاوره به نیروهای امنیتی عراقی برای کنترل قلمرویش است. این استراتژی در حال شکست خوردن است.
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۹
گزارش دفاع پرس از آخرین تحولات یمن/

تظاهرات گسترده یمنی‌‌ها علیه عربستان/4 نظامی سعودی در درگیری با نیروهای یمنی به هلاکت رسیدند

صدها هزار نفر از مردم یمن در صنعاء علیه تجاوز عربستان، تظاهرات کردند و خواستار محاکمه شرکت کنندگان در این جنگ خواه دولت یا افراد یا گروه‌هایی در داخل یا خارج شدند.
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
گزارش "دفاع پرس از"جهان اسلام در هفته ای که گذشت/

نیاز فوری 12 میلیون یمنی به غذا/آزادسازی 50 کیلومتر از رمادی و تامین امنیت کربلا/تجمع بی‌سابقه ارتش و نیروهای حامی سوریه برای آزادسازی «ادلب»

نیاز فوری 12 میلیون یمنی به غذا،آزادسازی 50 کیلومتر از رمادی و تامین امنیت کربلا،تجمع بی‌سابقه ارتش و نیروهای حامی سوریه برای آزادسازی «ادلب» پیشروی‌ چشمگیر حزب الله لبنان در «جرود عرسال» از جمله مهمترین اخبار حوزه جهان اسلام طی یک هفته گذشته است.
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱
سید حسن نصرالله:

تحمیل جنگ به لبنان میلیون‌ها اسرائیلی را آواره می‌کند/در قلمون دست برتر با حزب‌الله و ارتش سوریه است

دبیرکل حزب‌الله لبنان خطاب به صهیونیست‌ها گفت: اگر رژیم صهیونیستی تهدید می‌کند یک میلیون و نیم لبنانی را آواره می‌کند، در صورت تحمیل جنگ بر ما، مقاومت میلیون‌ها صهیونیستی را آواره می‌کند‌.
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۴
شبکه خبری المنار؛

پیشروی‌ چشمگیر حزب الله لبنان در «جرود عرسال»

نیروهای مقاومت حزب‌الله لبنان در ادامه پیشروی‌های خود موفق شدند کنترل 50 کیلومترمربع از منطقه جرود عرسال را به دست گیرند.
۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸
گزارش دفاع پرس از آخرین تحولات یمن/

آمادگی انصارالله برای حضور در مذکرات صلح بدون پیش شرط/کمیته‌های مردمی یمن چند پایگاه نظامی عربستان را هدف قرار دادند

جنبش انصارالله یمن اعلام کرد در مذاکرات صلح «ژنو» که با نظارت سازمان ملل در 14 ژوئن برگزار می‌شود، بدون هیچ پیش‌شرطی شرکت می‌کند.
۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۸
مردم سوریه خود را برای بدترین شرایط آماده می‌کنند؛

حلب پایتخت خلافت شورشی‌ها می‌شود؟

اگرچه جنگ در حلب به معنای پایان درگیری‌ها نیست، اما طبق توصیف سفیر سوریه در سازمان ملل متحد حلب خطر قرمزی است که عبور از آن به معنای کشیده شدن درگیری به دیگر کشورهاست.
۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۵
نماینده جنبش «جهاد» در همایش بین‌المللی «امام، فلسطین و مقاومت»:

امام خمینی(ره) امت‌های اسلامی را برای مقابله با رژیم صهیونیستی متحد کرد

ناصر ابوشریف گفت: امام خمینی(ره) بر اساس آیه اول سوره مباره اسراء که دلیل واضحی بر اهمیت فلسطین و حمایت از مسجد الاقصی است، تلاش کرد امت های اسلامی را به هم نزدیک و برای مقابله با رژیم صهیونیستی متحد کند.
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
عبدالباری عطوان مطرح کرد/

ارسال هواپیما و دعوت آمریکا از انصارالله برای مذاکره، یعنی شکست عملیات عربستان

صرف‌نظر از محتوای مذاکرات آمریکا با انصارالله در عُمان، نفس درخواست آمریکا از انصارالله، پیروزی دیپلماتیک بزرگ برای انصارالله و شکست عملیات نظامی عربستان است.
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶
مقاله/ امین حطیط

تجزیه منطقه پروژه جدی آمریکا

یک تحلیلگر مسائل راهبردی در مقاله‌ ای به بررسی پیامدها و انواع پروژه‌ های استعماری جهت تجزیه منطقه و موانع پیش روی این توطئه شوم پرداخت.
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶
یادداشت/مظفر حسن‌وند

روابط ریاض و تل‌آویو در بستر تحولات غرب آسیا

بعد از تحولات بیداری اسلامی و عدم موفقیت واشنگتن و متحدان منطقه ای آن، به ویژه عربستان و رژیم صهیونیستی در سوریه، معادله امنیتی غرب آسیا به سمت اتحادها و پیمان‌های پنهانی نامشروع بین سعودی ها و رژیم صهیونیستی سوق یافت.
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳