به یاد شهید علی اکبر سلیمی شهید هفت تیر

خدا محوری خصوصیت بارز شهید سلیمی / واکنش زیبای شهید به دستان گرم امام (ره)

در مقابله با کسانی که قصد ایستادگی در برابر کلام حق داشتند، مقاوم بود و از هیچ قدرتی جز قدرت لایزال الهی واهمه نداشت
۰۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۱
همسر شهید اکبری در آستانه سالگرد شهدای هفتم تیر:

شهادت را رسیدن به کمال می دانست / شهید اکبری هیچ گاه از کار خسته نمی شد

شهید مهندس حسین اکبری فرزند قاسم، 17 اسفند سال 1323 ه.ش در یک خانواده کارگری در شهر تهران متولد شد و پس از گذراندن دوران دبستان وارد مقطع متوسطه شد و به ترتیب طی سال‌های 39 تا 45 در آموزشگاه‌های پرچم، پرنیا و محسن هنربخش مشغول به تحصیل شد.
۰۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۷
به مناسبت واقعه 7 تیر؛

شهیدی که برای اولین بار امام را "امام خمینی" خطاب کرد

شهید اسلامی اولین فردی بود که در تابستان 1356 در صحن مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) طی مراسمی دعا خواند و در آن جلسه، عملاً از حضرت امام (ره) به عنوان " امام خمینی" یاد کرد.
۰۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۷
به مناسبت واقعه هفت تیر:

برقراری عدالت اجتماعی ویژگی‌ بارز شهید اسدالله زاده

از صفات عالیه شهید بزرگوارجواد اسدالله زاده، تعهد فراوان به اسلام ،پیروی از ولایت فقیه وتلاش در جهت عمل کردن به واجبات وسعی در انجام مستحبات و نیزتلاش برای برقراری عدالت اجتماعی از ویژگی‌ بارزایشان بود.
۰۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۲

برپایی یادواره شهدا در آموزشگاههای تحت پوشش شهرستان رباط کریم

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یادواره شهدا در آموزشگاههای تحت پوشش با همکاری بسیج دانش آموزی، بنیاد شهید و سپاه پاسداران برگزار می شود.
۰۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۹

فریاد مظلومیت شهدای هفت تیر به گوش جهانیان رسید

انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در تاریخ هفتم تیرماه 1360 منجر به شهادت آیت الله دکتر محمد حسینی بهشتی ، دبیر کل حزب و 72 تن از یاران امام که اکثر آنها مسئولیت هایی را در اداره امور کشور بر عهده داشتند به شهادت رسیدند که از آن جمله 4 وزیر و 27 نماینده مجلس بودند. عده ای نیز مجروح شدند
۰۷ تير ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۲
بازخوانی اندیشه های ناب:

آثار و برکات جنگ از نگاه امام روح الله

هر روز ما در جنگ برکتی داشته ایم که در همه صحنه ها از آن بهره جسته ایم. ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نموده ایم. ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده ایم. ما در جنگ پرده از چهره تزویر جهانخواران کنار زدیم. ما در جنگ دوستان و دشمنانمان را شناخته ایم. همه این ها از برکت خون های پاک شهدای عزیز هشت سال نبرد بود همه اینها از تلاش مادران و پدران و مردم عزیز ایران در ده سال مبارزه با آمریکا و غرب و شوروی و شرق نشات گرفت.
۰۵ تير ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۲
ناگفته های خواهر شهید؛

نجات سرباز عراقی از میدان مین/ شهیدی که مصداق رحما بینهم و اشدا علی الکفار بود

والدین نیروهای تحت فرمان محمد، برای سفارش فرزندانشان به درب منزل مان می آمدند، پدرمان از حرف های آنها تعجب و معمولا سکوت می کرد و راز فرماندهی او برایمان تا زنده بود پنهان ماند.
۰۵ تير ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۵
به یاد سردار شهید علی هاشمی؛

وقتی شهید هاشمی به ندای " این عمار" رهبر انقلاب لبیک گفت

در اردیبهشت ماه سال 89 در ایام فاطمیه بازگشت پرستوی مهاجر و یوسف هور اعلام شد. زمانی که رهبر عزیز ما در آن فضا در نماز جمعه تهران فریاد برآوردند "این عمار"، علی هاشمی فریاد برآورد لبیک یا مولای، لبیک یا مقتدای و نام عزیزش و حضورش فضای آلوده وقت را عطرآگین کرد
۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۶
برادر شهید علی هاشمی در گفتگو با دفاع مقدس؛

با پرداختن به شخصیت شهدا دین خود را ادا کنیم

عارف هاشمی برادر سردار شهید علی هاشمی اظهار داشت :با پرداختن به شخصیت والا و پر تلاش شهید علی هاشمی دین مردم ایران به این شهید و سایر شهدا به ویژه شهدایی که مظلومانه در هور به شهادت رسیدند ادا می شود.
۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۳

بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به مناسیت درگذشت حاج حبیب الله معلمی

بی شک اشعار خوب و حماسی آن پیر غیور و مجاهد از جمله «با نوای کاروان»، «شورحسین است چه ها می کند»، «سوی دیار عاشقان به کربلا می رویم» و.... در اذهان ملت مقاوم و نستوه ایران اسلامی ماندگار و برای همیشه جاوید خواهد ماند.
۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۸

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران میزبان بخش بیداری اسلامی و مقاومت می شود

پس از افزوده شدن بخش نگاه ویژه با موضوع بازی سازی 8 سال دفاع مقدس، بخش بیداری اسلامی و مقاومت به جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران افزوده شد. بازی های با موضوع بیداری اسلامی و مقاومت درقالب بخش رقابتی سومین جشنواره بازی های رایانه ای تهران با یکدیگر رقابت می کنند.
۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۱
یادداشت اختصاصی؛

فراقی که همچنان یاران در آن می سوزند

روز 1367.4.4 یادآور یکی از روزهای تلخ و پرخاطره زندگیم است که باور نمی‌کردم این گونه برادرم حاج علی هاشمی را از دست بدهم. حس غربتی که از آن روز در فراق برادرم حاج علی هاشمی به جانم شعله کشید.
۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۹
به مناسبت شهادت سردار علی هاشمی؛

سردار گمنام هور حماسه آفرین هشت سال دفاع مقدس

گویا سردار گمنام هور دیگر طاقت ماندن در غربت را نداشته و دلش برای مرز و بوم خود تنگ شده، خیال بازگشت به وطن را داشته است.
۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۲
شهیدی که همه زندگی اش وقف خدا بود؛

ماجرای جرقه اول/ خودش را مدیون شهدا می دانست

اصلاً آن زمان این حرف ها نبود، هدف چیز دیگری بود، خدا بود، امام بود، رزمندگان بودند و علی کسان دیگری را کنارش می دید که حالا واقعاً جانشان را می دهند و دیگر این کارهای عادی، چیزی نبود.
۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۲