به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
استانها
گیلان
برادران عزیزم راه مرا ادامه دهید
چهل‌سالگی سرو/ وصیت‌نامه شهید «ایزدپناه چوبری»؛
در فرازی از وصیت‌نامه شهید «ناصر ایزدپناه چوبری» آمده است: برادران عزیزم راه مرا ادامه دهید و جای مرا در جبهه پر کنید و هیچ وقت نگذارید امام ما تنها بماند.
به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و اربعین حسینی (ع) فراخوان مسابقه «روایت چهلم» منتشر شد.
نگاهی به زندگی شهید «باقر ملایی»
چهل‌سالگی سرو/
شهید «باقر ملایی» در 4 آبان 1330 در روستای «كويه ‌سفلی» از توابع شهرستان «رودسر» دیده به جهان گشود و در 27 شهریور 1360 در دهلاویه بر اثر اصابت تركش گلوله توپ به شهادت رسید.
در دفاع مقدس «شعار ما می‌توانیم» را باور و عمل کردیم
چهل‌سالگی سرو/ فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت:
«سید اکبر قاسمی» با اشاره به همت والا و غیرت انقلابی جوانان کشور که در دفاع مقدس جهاد فی سبیل‌الله کردند، گفت: در دفاع مقدس «شعار ما می‌توانیم» را باور و عمل کردیم و امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس شعار «ما قوی هستیم» را با صدای رسا به جهانیان اعلام می‌کنیم.
پاسداری از انقلاب حفاظت از خون شهیدان و نبرد با دشمن است
وصیت‌نامه شهید جعفر «محمدجواد محقق کجیدی»:
در فرازی از وصیت‌نامه پاسدار شهید «محمدجواد محقق کجیدی» آمده است: ای امت و ای مردم رنج دیده، انقلاب اسلامی به خون احتیاج دارد و شهدای ما هم به این درخت تازه رسیده خون دادند و انقلاب را آبیاری کردند، شما در قبال این خونها موظفید که از انقلاب پاسداری کنید.
هدف از گرامیداشت هفته دفاع مقدس الگوسازی برای نسل های جوان است
چهل‌سالگی سرو/ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:
«عبدالله پاکاری» گفت: بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس یادآور تلاش، ایثار و ایمان راسخ رزمندگان اسلام است فلذا هدف از گرامیداشت این ایام الگوسازی ایثار، شجاعت، ایمان و مقاومت فرزندان این مرز و بوم برای نسل های جوان است.
از فرهنگ دفاع مقدس به عنوان یک انگیزه برای دستیابی به موفقیت و دستاوردهای بیشتر الگوبرداری شود
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان:
سرهنگ «حسین مصطفی‌پور» از دفاع مقدس به عنوان مهم‌ترین بخش از تاریخ انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و گفت: از فرهنگ دفاع مقدس به عنوان یک انگیزه برای دستیابی به موفقیت و دستاوردهای بیشتر الگوبرداری شود.
تنها راه سعادت «ایمان، جهاد و شهادت» است
چهل‌سالگی سرو/ وصیت‌نامه شهید «ابراهیم پوربرزگر گورابی»؛
در فرازی از وصیت‌نامه شهید «ابراهیم پوربرزگر گورابی» آمده است: «اگر جهاد کردم و کشتم پیروزم، اگر من را کُشتند باز هم پیروز شده‌ام و این را فهمیده‌ام که تنها راه سعادت «ایمان، جهاد، شهادت» می‌باشد.
برگزاری جشنواره استانی «شعر پایداری» و «داستان دفاع مقدس» در گیلان
دبیر اجرایی جشنواره شعر پایداری و داستان دفاع مقدس گیلان خبر داد؛
«اسماعیل محمدپور» از برگزاری جشنواره استانی «شعر پایداری» و «داستان دفاع مقدس» در گیلان خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف ترویج فرهگ ایثار و شهادت و شناسایی استعدادهای بالقوه در این حوزه برگزار می‌شود.
نگاهی به زندگی شهید «حسین نیکویی سراوانی»
چهل‌سالگی سرو/
«حسین نیکویی سراوانی» در اول اردیبهشت 1344 در روستای «دهبنه» از توابع شهر «رشت» دیده به جهان گشود و در 23 شهریور 1368 در مريوان هنگام درگيری با گروه های ضد انقلاب به شهادت رسید.
صفحه  از ۹۸
پربیننده ها