به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
بین الملل
بین الملل
رئیس‌جمهور فرانسه در سخنرانی خود در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت پاریس و شریکان اروپایی این کشور خود را ملزم به اجرای برجام می‌دانند.
وزارت حج عربستان سعودی اعلام کرد که به منظور مقابله با کرونا، به زودی نرم‌افزاری را ارائه خواهد کرد که درخواست ادای عمره و امکان رزرو زمان و تاریخ از طریق این نرم افزار ممکن خواهد بود.
شهروندان فلسطینی در نوار غزه امروز با برپایی یک تجمع بزرگ، عادی سازی با دشمن صهیونیستی را خیانت به حق ملت فلسطین خواندند و از رژیم‌های عربی خواستند در محاسبات خود تجدید نظر کنند.
اردوغان:
رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود در مجمع عموعی سازمان ملل متحد با پرداختن به موضوعات روز منطقه و جهان، بر حل و فصل موضوع‌ هسته‌ای ایران از طریق دیپلماسی تاکید کرد.
عادی‌سازی روابط با اسرائیل جبهه مقاومت را نشانه گرفته است
نماینده جنبش حماس در ایران:
خالد القدومی در همایش علنی‌سازی روابط حکام عرب با رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این عادی‌سازی ناشی از فشار آمریکا به کشورهای نوکر خود است که باعث ناامنی در منطقه می‌شود، گفت: عادی‌سازی روابط با اسرائیل جبهه مقاومت را نشانه گرفته است.
کشور‌های جهان اسلام باید در برابر عادی‌سازی روابط واکنش سخت نشان دهند
آیت‌الله اراکی:
دبیر کل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: کشور‌های جهان اسلام باید در برابر این عمل واکنش سخت نشان داده و واکنش علمای اسلام در شرایط کنونی بسیار لازم است.
لزوم انسجام گروه‌های فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی/ جمهوری اسلامی ایران قوی‌ترین متحد فلسطین است
سفیر فلسطین در ایران:
«صلاح الزواوی» گفت: امروز تمام گروه‌های فلسطینی باید در مقابل رژیم صهیونیستی و توطئه‌های آن متحد و یکپارچه باشند.
قدردانی حماس از کویت به دلیل مخالفت با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو
یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از دولت و ملت کویت به دلیل موضع مخالف خود برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی قدردانی کرد.
برقراری آتش‌بس مهم‌ترین اولویت در افغانستان است
اشرف غنی:
رییس‌جمهور افغانستان بار دیگر گفت که کشورش همزمان با چندین عامل بحران روبرو است اما آتش‌بس فوری می‌تواند فرصت پیشرفت در روند صلح را فراهم کند.
تعاملات روسیه و ایران همچنان ادامه خواهد داشت
مقام روس:
رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه تأکید کرد علیرغم تحریم‌های جدید آمریکا، مسکو همچنان به تعاملات خود با جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد.
صفحه  از ۳۲۲۷
پربیننده ها
آخرین اخبار