به روز شده در: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
حماسه و جهاد
شهدا
نسیم حرم رضوی در گلزار شهدای تهران پیچید+ تصاویر
همزمان با دهه کرامت، خادمان حرم حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) با حضور در گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا (س)، این مکان مقدس را به عطر حضور پرچم متبرک حرم رضوی، معطر کردند.
حمید داودآبادی در بیان خاطره‌ای از شهید علی‌اصغر صفرخانی آورده است: «با خنده گفتم: «برادر صفرخانی، ان‌شاءالله این عکس رو می‌زنم روی حجله‌تان». خندید و گفت: «عمرا اگه بتونی» و من هم خندیدم و گفتم: «حالا می‌بینیم». صبح فردا، وقتی «علی‌اصغر صفرخانی» فرمانده گردان «شهادت»، به شهادت رسید، همین عکس را در قطع بزرگ چاپ کردم و بر حجله‌اش نشاندم.»
اصلاح ساختار و اساس‌نامه طرح «شاهد» در وزارت ورزش و جوانان
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید خبر داد؛
حجت‌الاسلام «محمدحسن کاویانی‌راد» با اشاره به پیشنهاد اصلاح ساختار و اساس‌نامه طرح «شاهد»، گفت: اساس‌نامه ابلاغ، ظرفیت بالقوه تکمیل و اصلاح را در بخش‌هایی دارد؛ بنابراین تلاش بر این است که با تجمیع پیشنهادها، اساس‌نامه‌ای جامع‌تر با توجه به نیازهای فرهنگی و ترویجی، تهیه و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.
خادمان حرم مطهر رضوی به زیارت مزار شهدای اروند رفتند+ عکس
همزمان با دهه کرامت، خادمان حرم رضوی به زیارت مزار شهدای اروندکنار و شهید ناوتیپ ذوالفقار اروند رفتند.
شهید «نسیم افغانی»؛ از ملیت افغانستانی تا ملیت اسلامی+ فیلم
شهید «نسیم افغانی» اگرچه ملیت ایرانی نداشت اما به‌عنوان یک مسلمان، دل در گرو انقلاب اسلامی نهاده بود و با لبیک به فرمان پیر جماران، داوطلبانه به جبهه‌ای شتافت که هدفش تنها تصرف خاک ایران نبود؛ بلکه می‌خواست ندای «نه‌شرقی، نه‌غربی؛ جمهوری اسلامی» که از انقلاب اسلامی ایران برخاسته بود را خاموش کند.
مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم «نوید صفری» برگزار می‌شود
مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم «نوید صفری» به مناسبت سالروز تولد این شهید والامقام، ۱۹ تیر بر سر مزارش برگزار می‌شود.
رزمنده‌ای که با مجروحیت ماند تا شهادت را به جان بخرد
«شکرالله بابایی» یکی از رزمندگان گردان ۱۵۱ مسلم بن عقیل (ع) با بیان خاطره‌ای به شرح چگونگی شهادت «محمود اسلامجو» پرداخت.
مادر شهید «سید مهدی رضوی» دار فانی را وداع گفت
مادر سردار شهید «سید مهدی رضوی»، دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهید خود پیوست.
چشم‌ها را باید شست تا «موسی‌»ها را زیارت کنند
شیدایی خدا شدن و رشادت و ازجان‌گذشتگی، از خصایص بارز مردان خداست که برای رسیدن به مقام قرب الهی از هیچ‌کس و هیچ‌چیز، هراس و واهمه‌ای نداشته و در بیشه دژخیم اهریمن، فقط در پی کسب رضایت حق‌تعالی گام بر می‌دارند و تاریخ ایران از این افراد بسیار است؛ فقط باید چشم‌ها را شست تا پیدایشان کنیم که موسی‌های دوران بسیارند!
نوجوان همراه شهید چمران در عکس معروف کیست؟
بسیجی‌های کم سن و سال بسیاری در کنار مردان پولادین دفاع مقدس چون شهید مصطفی چمران به دوران مردی رسیدند. یکی از آن بسیجی‌ها این نوجوانی است که کنار شهید چمران کتف به کتف نشسته و کلاهش را هم سربالا گذاشته، این نوجوان شهید «علیرضا مالمیر» است.
صفحه  از ۱۶۶
پربیننده ها