به روز شده در: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
حماسه و جهاد
انقلاب اسلامی
تخریب مسئولان انقلابی؛ شکاف میان مردم و نظام اسلامی
یادداشت/ سید محمدجواد میرخانی
باید در جامعه این بصیرت و دانایی را ایجاد کرد که مسئولان غیرمردمی و بی‌تدبیر، نماد مسئولان انقلابی نیستند و سپس فرهنگ قدرشناسی از مسئولان انقلابی و زحمت‌کش را نیز در جامعه ایجاد کرد تا بیش از پیش شاهد حمایت مردم از مسئولان انقلابی و خدمت‌گذار باشیم.
«شهید بهشتی» سیدالشهدای انقلاب اسلامی است
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در مورد شخصیت شهید بهشتی فرمودند: شهید بهشتی جزو نوادر زمان بود. جزو کسانی بود که انسان نظیر او را در نسل‌های پیاپی کمتر پیدا می‌کند. یک عنصر قوی، مستحکم و به شخصه یک پرچم برافراشته در سیر انقلاب اسلامی بود.
دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید تشریح کرد؛
دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تشریح آخرین وضعیت اجرای قرارداد واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج، بر ضرورت همکاری مسئولان استان البرز برای حل مشکلات این بیمارستان تأکید کرد.
«سلام فرمانده»؛ کار تمیز فرهنگی تا نمود غیرت دینی ملت
یادداشت/ سید محمدجواد میرخانی
سرود «سلام فرمانده» نشان داد که علی‌رغم تبلیغات منفی دشمن، ملت ایران نسبت به دین، نظام اسلامی و روحانیت بی‌اعتقاد نشده‌اند که هیچ؛ بلکه امروز گرایش مردم به انقلاب و به دین از روز اول انقلاب یقیناً بیشتر شده است.
«جهاد تبیین» منشور نرم‌افزاری جهاد سازندگی در تدوین نقشه مهندسی فرهنگی کشور
یادداشت/ صادق صدق‌گو
فرمان امام امت مبنی بر لزوم تشکیل «جهاد سازندگی» و سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت «جهاد تبیین» بر یک مبنا، دو روی یک سکه هستند که هر کدام در مقطعی سرنوشت‌ساز، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایجاد کرده و می‌کنند.
یادداشت/ سید محمدجواد میرخانی
همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی توصیه کردند که نگذارید ضدانقلاب و دشمن از انقلاب شما هویت‌زدایی کند و حقیقت انقلاب را واژگونه نشان دهد؛ بنابراین باید برای مقابله با این اقدامات شوم دشمن چاره و تدابیری اندیشید که بدون‌شک بهره‌گیری از «جهاد تبیین» می‌تواند بهترین سلاح در این جنگ هویتی و شناختی به شمار رود.
آیت‌الله خامنه‌ای؛ انتخابی شایسته برای استمرار پرتو خورشید ولایت
یادداشت/ سید محمدجواد میرخانی
دلیل این‌که خبرگان ملت چه خصوصیاتی را در حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدند که سکان اداره نظام جمهوری اسلامی ایران را به دست ایشان سپردند را می‌توان در گذشته و سوابق حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یافت.
مبارزات سیاسی امام (ره) با تکیه بر دین و آیات قرآن بود
به‌مناسبت رحلت امام خمینی (ره)؛
دین‌شناسی و فهم درست آیات و روایات و سپس تلاش و جهاد برای عینیت بخشیدن به آن، از ویژگی‌های مهم حضرت امام (ره) بود.
مردم؛ صاحبان و حافظان اصلی انقلاب اسلامی
یادداشت/ سید محمدجواد میرخانی
امروز علی‌رغم این‌که دشمنان دست به دست هم داده‌اند تا مردم را برابر نظام قرار دهند؛ اما این مردم همانند فتنه‌های گذشته به نقش مهم خود در حفظ انقلاب اسلامی و دستاورد‌های آن واقف بوده و هستند.
روایت سردار صفوی از خروش مردم تبریز به مناسبت چهلم شهدای مردم قم
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور نیروهای مسلح در خاطرات خود از روزهای مبارزات مردمی علیه رژیم شاه و خروش مردم تبریز در حمایت از مردم قم اشاره کرد.
صفحه  از ۷۹
پربیننده ها