به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
«اکبر نظری»، «حسین علیخانی» و «عادل سعد» در راه دفاع از حرم عمه سادات در سوریه به شهادت رسیدند.
کد خبر: ۹۹۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴ - 06September 2016

3 پرستوی بسیجی در سوریه پر کشیدند

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، «اکبر نظری» و «حسین علیخانی» از بسیجیان شهرستان کرمانشاه شامگاه دوشنبه 15 شهریور ماه در راه دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) به دست نیروهای تکفیری وهابی در شهر حلب سوریه به شهادت رسیدند.

این دو شهید از رزمندگان دوران دفاع مقدس بودند که دهمین و یازدهمین شهدای استان کرمانشاه محسوب می شوند. پیش از این شهیدان والامقام «مهدی نوروزی»، «سعید قارلقی»، «ابوذر امجدیان»، «اکبر ملکشاهی»، «صادق یاری»، «ستار عباسی»، «رضا عباسی»، «سجاد حبیبی» و «حمزه کاظمی» از استان کرمانشاه در دفاع از حرم آلالله به خیل شهدا پیوستند.

پیکر این دو شهید روز پنجشنبه 18 شهریور ماه از مقابل مسجد جامع کرمانشاه تشییع می شود. مراسم بزرگداشت و یادبود دو شهید والامقام روز شنبه 20 شهریور ماه از ساعت 10 صبح در مسجد جامع کرمانشاه برگزار خواهد.

«عادل سعد» از رزمندگان دوران دفاع مقدس و از مسئولان پایگاه های بسیج شهرستان دزفول در دفاع از حرم آل الله هنگام درگیری با مزدوران تکفیری در سوریه به شهادت رسید.

این شهید والامقام در عملیات آزادسازی شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا به عنوان فرمانده محور حضور داشت و سرانجام در محور حلب سوریه به آرزوی دیرین خود یعنی شهادت رسید.

وی پنجمین شهید شهرستان دزفول است. پیش از این «میرعلی هیودی»، «شهید سید مجتبی ابوالقاسمی» و «علی حاجیوند قیاسی» از این شهرستان در راه دفاع از عمه سادات به شهادت رسیده اند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها