به روز شده در: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان خبر داد؛
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان گفت: به مناسبت گرامی‌داشت سالگرد شهدای منا مردم زنجان روز عرفه میزبان سه شهید گمنام خواهند بود.
کد خبر: ۹۹۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲ - 06September 2016

مردم زنجان روز عرفه میزبان سه شهید گمنام خواهند بود

به گزارش دفاع پرس از زنجان، سرهنگ مهدیخانی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهدای منا و برای معطر شدن فضای استان به عطر شهدا، مردم زنجان روز عرفه میزبان سه شهید گمنام خواهند بود.

وی افزود: این شهدا در مراسم دعای روز عرفه میهمان مردم شهرهای زنجان، ابهر و خرمدره خواهند بود و در این روز به علت ممانعت از حضور ایرانیان در حج ابراهیمی امسال، مراسم برائت از مشرکان با حضور این شهدا برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان خاطرنشان کرد: بعد از اتمام مراسم معنوی این روز در استان، پیکر مطهر این شهدا برای طی مراحل شناسایی و مشخص شدن مقصد نهایی جهت تدفین، به تهران بازگشت داده خواهند شد.

وی اظهار کرد: در راستای گسترش فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت، نیمه دوم امسال بیش از 20 عنوان کتاب در حوزه تاریخ شفاهی رزمندگان، خاطرات و زندگینامه آنها چاپ خواهد شد.

مهدیخانی به مهمترین و شاخصترین کتابهای در حال تدوین در استان اشاره و خاطرنشان کرد: زندگینامه شهید قامت بیات و یدالله ندرلو ازجمله این کتابهای در حال آمادهسازی برای انتشار است.

وی در رابطه با شهدای 17 شهریور به دیدگاه امام خمینی(ره) درباره ظلم و استکبار اشاره کرد و گفت: ایشان همواره مبارزه با ظلم و استکبار را بهعنوان مهمترین شاخص در سیاستهای خود قرار داده بودند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان این روز را ازجمله روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: هرکس که دغدغه حفظ ارزشهای اسلام و انقلاب را دارد باید در گسترش فرهنگ جهاد، شهادت، ایثار، تبیین آن و گفتمانسازی در این حوزه تلاش کند.

وی خدعههای دشمن علیه انقلاب اسلامی را تشریح و تاکید کرد: اگر لحظهای در مواضع خود غفلت کنیم، دشمن از همان غفلت کوتاه ما برای ضربه زدن، نفوذ و پیشبرد اهداف خود استفاده خواهد کرد؛ بنابراین باید در اهداف خود ایستادگی و مقاومت داشته باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار