به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
دفاع پرس گزارش می‌دهد؛
ائتلاف گروه‌های تروریستی موسوم به «جیش‌الفتح» بعد از سیطره ارتش سوریه و متحدانش بر دانشکده‌های نظامی و تحکیم حلقه محاصره مناطق شرقی حلب، متحمل شکست سنگینی شدند؛ تاجایی که فرماندهان تروریست‌ها عناصر خود را که از میدان نبرد فرار کرده بودند، متهم به خیانت و کم‌کاری کردند.
کد خبر: ۹۹۳۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷ - 05September 2016

نبرد حلب؛ از تثبیت حلقه محاصره تا فرار تروریست‌ها + نقشه

به گزارش خبرنگار بینالملل دفاع پرس، گروههای تروریستی پس از سیطره ارتش سوریه و متحدانش بر دانشکدههای نظامی و تحکیم حلقه محاصره تروریستها در مناطق شرقی حلب، متحمل شکست سنگینی در این منطقه شدند.

ضربه سنگین ارتش سوریه و متحدانش به تروریستها در جنوب حلب باعث ترمیم شکافی شد که تروریستها چند هفته پیش در «الراموسه» ایجاد کردهبودند. با این پیروزی ارتش، طرح تروریستها و حامیان منطقهای و فرامنطقهای آنها مبنی بر شکست محاصره تروریستها در مناطق شرقی حلب خنثی شد. این درحالی بود که برخی حامیان تروریستها در رسانههای خود تبلیغ میکردند که تروریستهای مسلح تلاش میکنند یگانی از ارتش سوریه را در مناطق غربی حلب محاصره کنند. 

عملیات تروریستها موسوم به «حماسه بزرگ حلب» از همان لحظات اولیه با وجود حمایتهای لجستیکی توسط حامیان منطقهای و فرامنطقهای خود که قصد شکست محاصره مزدورانشان در مناطق شرقی حلب را داشتند، با شکست روبهرو شد. هرچند یکی از تروریستهای سعودیتبار موسوم به «عبدالله المحیسنی» جنگ رسانهای به راه انداخته بود و ادعا میکرد که محاصره مناطق شرقی حلب شکستهاست و آنها ظرف چند روز آینده این مناطق را آزاد خواهند کرد.

همه نقشههای شوم تروریستها روز گذشته با ترمیم شکاف ایجاد شده در الراموسه و تحکیم حلقه محاصره مناطق شرقی توسط ارتش سوریه و متحدانش ناکام ماند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری العهد، مرحله پایانی عملیات سیطره بر دانشکدههای نظامی از چند روز پیش با بازپسگیری تپههای «الصنوبرات» (المحروقات) و «أم القرع» که تروریستها در بازپسگیری آن با وجود آمادگی کامل شکست خوردند، آغاز شد.
             
یگانهای ارتش سوریه در جبهه «1070» ظرف چند روز اخیر پیشرویهای زیادی داشتند. آنها توانستند استحکامات تروریستها را منهدم و جای پایی برای خود در داخل دانشکده فنی ایجاد کنند و همچنین بر 2 دستگاه از ساختمانهای این دانشکده سیطره یافتند. پیشرویهای ارتش سوریه همزمان با بمبارانهای هوایی و زمینی گسترده که تمام تحرکات نیروهای تروریستی را هدف قرار میداد، بود. همین بمبارانها زمینه را برای یگانهای ارتش سوریه فراهم ساخت تا از سمت تپه أمالقرع به سوی دانشکده «التسلیح» حمله کنند. در نهایت بعد از درگیری شدید بین نیروهای ارتش سوریه و تروریستها، نیروهای سوریه به فرماندهی سرهنگ «سهیل الحسن» توانستند بر دانشکده التسلیح سیطره پیدا کنند و تلاش تروریستها برای بازپسگیری آن با شکست سنگینی روبهرو کنند و همچنین خسارتهای زیادی به آنها وارد سازند.   

با وجود اینکه تروریستها بخش زیادی از طرح 1070 را در غرب شهر حلب اشغال کرده بودند، نیروهای ارتش سوریه و متحدان آن به پیشروی خود ادامه دادند و توانستند بر باقی ساختمانهای دانشکده هوایی سیطره یابند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه عصر روز گذشته (یکشنبه) از 2 طرف به سمت مواضع تروریستها در دانشکده «توپخانه» حمله کردند و توانستند این دانشکده را به طور کامل به سیطره خود دربیاورند. این درحالی بود که عناصر تروریستی و در رأس آنها عناصر جیشالفتح به سمت مناطق شرقی حلب فرار میکردند.

بر اساس این گزارش، در درگیری بین ارتش سوریه و تروریستها در حومه جنوبی حلب دستکم 73 تروریست مسلح به هلاکت رسیدند و دهها نفر از عناصر آنها مجروح شدند. در همین خصوص رسانههای وابسته به تروریستها اذعان کردند که 48 نفر از عناصر آنها در این درگیریها به هلاکت رسیدهاند. این رسانهها همچنین اعلام کردند که شماری از فرماندهان میدانی تروریستها کشته شدهاند و تماس تروریستها با هم نیز قطع شدهاست.

حماسه بزرگ حلب که دهم مردادماه در 10 مرحله آغاز شده بود، هیچ دستاوردی برای تروریستها نداشت، جز اینکه یکهزار و 300 نفر از عناصر آنها به هلاکت رسیدهاند؛ که 40 نفر از آنها فرماندهان میدانی بودند.  

دستاورد نظامی ارتش سوریه و متحدانش در حومه حلب خسارت سنگینی به تروریستها، رسانهها و حامیان آنها وارد ساخت؛ تا جایی که همه آنها به شکست خود در دانشکدههای نظامی اعتراف و همدیگر را متهم به کمکاری و خیانت کردند.

برهمین اساس گزارش شدهاست که اتاق عملیات تروریستها در منطقه حلب از فرار تروریستهای «جیشالفتح» از دانشکده توپخانه شوکه شدند و برخی از گروههای تروریستی نیز علت شکست و فرار خود از میدان نبرد را آتش گسترده ارتش سوریه و متحدانش عنوان کردهاند.

«جیشالحر» نیز متهم شدهاست که این گروه تروریستی مجموعههای وابسته به خود را از میدان نبرد در حلب عقب کشیدهاست؛ تا در قبال کمکی که از سوی ترکیه دریافت کردهبود، به مبارزه با داعش و نیروهای کرد در منطقه جرابلس در حومه شمال شرقی حلب بپردازد.

علیرغم راهاندازی تبلیغات دروغین و گسترده رسانههای وابسته به تروریستها در قالب عکس و فیلم که هیچ ارتباطی به میدان نبرد در منطقه جنوب غرب حلب نداشت و فقط بزرگنمایی اقدامات تروریستها بود، ارتش سوریه و متحدان آن به عهد خود وفا کردند و دانشکدههای نظامی را از دست تروریستهای مسلح درآوردند.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها