به روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۰
حجت‌الاسلام رئیسی در یادواره سردار شهید محمد بهاری:
تولیت آستان قدس رضوی گفت: شهدای ما انسان‌های خودساخته‌ای بودند که در مسیر جامعه‌سازی قرآنی و اسلامی حرکت می‌کردند و کردار، منش و تمامی شئون زندگی‌شان، جلوه «وجه‌الله» داشت.
کد خبر: ۹۸۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷ - 03September 2016

وجه‌الله، رمز حیات جاودانه شهیدان است/ خون شهدا به مسلمانان جهان اراده ایستادگی بخشید

به گزارش دفاع پرس از خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در سومین یادواره سردار شهید بهاری و 150 شهید دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، که در سالن شهید مشکی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه در اسلام پس از توحید به هیچ امری به اندازه معرفت به امامشناسی تأکید نشده است، اظهار داشت: از آن سبب معرفت به ائمه معصومین(علیهمالسلام) و امامشناسی مورد تأکید است که راه گم نشود؛ چراکه در طی طریق حق، شیاطین مختلفی در کمین هستند و انسان اگر بخواهد در این مسیر دچار چرخش و انحراف نشود، تنها راهش معرفت و شناخت ائمه اطهار(علیهمالسلام) است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان اقدام و عمل را مکمل معرفت خواند و توضیح داد: در واقعه عاشورا عدهای اباعبدالله الحسین(ع) را نشناختند و عدهای با وجود شناخت به واسطه وابستگی به هوای نفس، از امام پیروی نکردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری آنانی را که ضمن برخورداری از معرفت در عرصه پیروی از امامت و ولایت گام برداشتهاند، سعادتمندان حقیقی توصیف و عنوان کرد: بالاترین شأن و هویت برای یک انسان، برخورداری از «هویت ولایی» است. این هویت تمام القاب و عنوانها را تحت شعاع خود قرار میدهد و اثبات آن نیز شهدای کربلا هستند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان یاران با وفای ابا عبدالله الحسین(ع) را اهل صبر و بصیرت دانست و گفت: ویژگی برجسته عاشوراییان آن بود که بر شمشیرهای آنها بصیرت حکم فرمایی میکرد و «وجه الله» بودند، آنان با معرفت به ولایت در عرصه عمل نیز در اوج بودند و از جان و مال خود برای سیر الی الله گذشتند.

وی با بیان اینکه عاشورا مصلح همه اصلاحات، خیزشها و تحولات اجتماعی به نام دین در تمام اعصار و قرون است، افزود: انقلاب اسلامی مردم ایران جلوهای از عاشورا و نهضت حسینی بود که در این سرزمین به وقوع پیوست و انگیزهای برای بیداری دیگر ملتها شد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه عاشورا سرآغاز بود؛ نه پایان، توضیح داد: عاشورا آغازی برای یک قیام جهانی بود و دشمنان کوردل اسلام به گمان خود با پیروزی در عاشورا، خط پایانی بر عمر اسلام کشیدند. ولی نمیدانستند نهضت عاشورا سرآغازی برای جاودانه کردن اسلام می شود.

حجتالاسلام والمسلمین رئیسی امامت را تنها راه نجات بشر از فتنهها و غبارافکنیهای شیاطین معرفی و اظهار داشت: مردم مظلوم جهان بهویژه در سوریه، عراق و یمن، با الهام از انقلاب اسلامی و با بهره گیری از آرمانهای امام راحل(ره) در مقابل استکبار ایستادگی میکنند و این مقاومت از برکات خون پاک شهیدان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فتنهانگیزیهای شیاطین در روزگار امروز از امواج طوفان نوح سهمگینتر است، بیان کرد: امروز در برابر فتنهها و انحرافات گوناگون سیاسی، اجتماعی و اخلاقی، تنها راه نجات پناه جستن به کشتی نجات بخش و دژ مستحکم اهل بیت عصمت و طهارت(علیهمالسلام) است.

وی با تأکید بر اینکه تنها شاخص دین و معیار اعتدال در جامعه اسلامی امامت و ولایت است، تصریح کرد: رمز سعادت و عاقبتبهخیری شهدای والامقام در این بود که آنان راه و راهنمایشان را به خوبی شناختند و گرفتار انحرافات و غبارافکنیها نشدند.

وی ادامه داد: مردم مظلوم جهان به ویژه در سوریه، عراق و یمن، با الهام از انقلاب اسلامی و با بهره گیری از آرمانهای امام راحل(ره) در مقابل استکبار ایستادگی میکنند و این مقاومت از برکات خون پاک شهیدان است.

وجه الله، رمز حیات جاودانه شهیدان

تولیت آستان قدس رضوی، رمز بقا و حیات جاودانه شهیدان را «وجه الله» بودن آنان خواند و تصریح کرد: شهدای ما انسانهای خود ساختهای بودند که در مسیر جامعه سازی قرآنی و اسلامی حرکت میکردند و کردار، منش و تمامی شئون زندگیشان، جلوه «وجه الله» داشت.

وی افزود: همه شئون زندگی آدمی نابودشدنی است و اگر اخلاق، اندیشه و عملی میخواهد ماندگار شود، باید جلوه الهی داشته باشد، بنای عالم بر این است که هیچ چیز قرار نیست در این عالم بماند مگر اینکه «وجه الله» شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی شهدا را ستارگان درخشان آسمان جهاد و ایثار نامید و با بیان اینکه وجه مشترک وصیتنامه همه شهدا تأکید بر اطاعت از ولایت فقیه است، گفت: با کمی دقت و تدبیر در وصیتنامههای شهدا در مییابیم که جهاد برای خدا، اطاعت از ولی فقیه و ادامه راه ایثار و صیانت از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی، وجه مشترک وصیتنامههای تمامی شهداست.

وی تاکید کرد: امروز آن نیرویی که میتواند انسان را در راه ولایت ثابتقدم کند و موجب حفظ ارزشها و استقلال کشور شود، زنده نگهداشتن یاد شهداست.

بیداری اسلامی از برکات خون شهداست

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شهدا سندهای صداقت، پاکی، مجاهدت و تلاش برای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی هستند، جهلزدایی از بشریت و بیداری اسلامی را از برکات خون شهدا معرفی و اظهار کرد: راه شهدا امتداد قیام اباعبدالله الحسین(ع)  عامل بیداری اسلامی در جهان اسلام بوده و این تنها بخشی از ثمرات جانفشانیهای شهداست و یقینا اتفاقات بزرگ و خوب دیگری نیز در آینده به برکت خون شهیدان برای اسلام رخ خواهد داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این مطلب که مجاهدان اسلامی در بسیاری از عرصهها آل سعود، آمریکا و صهیونیسم را به زانو در آوردهاند، تصریح کرد: خون پاک شهدا و ایمان مستحکم، اراده قوی، ایثار و فداکاری خانوادههای شهدا، یک الگو برای جوامع اسلامی شده و به مسلمانان جهان اراده ایستادگی در برابر استکبار را داده است؛ بهطوری که امروز در عالم هیچ عرصهای نیست که در آن استکبار شکست نخورده باشد.

حجتالاسلام والمسلمین رئیسی گفت: آنچه تاکنون از آثار خون شهدا ظاهر شده، هنوز از نشانههای سحر است و آثار اصلی آن بعدها در عالم مشخص خواهد شد و هنوز در سپیدهدم برکاتش هستیم. آن روز که برکات واقعی این خونهای پاک و مطهر بر عالم ظاهر شود، معلوم خواهد شد که خون شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم چقدر مخلصانه و پاک بر زمین ریخته شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها