به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی، که با حضور وزیر نفت صورت گرفت، گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی شد.
کد خبر: ۹۷۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۲ - 22August 2016

بررسی گزارش عملکرد وزارت صنعت در کمیسیون اقتصادی مجلس

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، « محمدرضا پورابراهیمی داورانی »، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عصر امروز- دوشنبه- با اشاره به نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این مطلب افزود: در این جلسه مباحث مشترک اقتصادی با بخش صنعت بررسی شد و همچنین نعمت زاده توضیحاتی در رابطه با میزان سرمایه گذاری خارجی و ساماندهی واحدهای صنعتی مسئله دار ارائه داد.

پورابراهیمی داورانی در تشریح نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر صنعت گفت: در این جلسه آخرین وضعیت بخش های مختلف صنعت گزارش شد و مباحث و نکات مدنظر نمایندگان مجلس در این رابطه بیان شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ادامه داد: در این جلسه وزیر صنعت عملکرد این وزارتخانه را به صورت کلی در طول فعالیت دولت یازدهم تشریح کرد.

وی بیان کرد: گزارش نهایی در رابطه با فعالیت های انجام شده در چند ماه اول سال جاری و مقایسه این آمار با آمار مشابه سال قبل بیانگر افزایش صادرات بود.

پورابراهیمی داورانی افزود: موضوعاتی مانند سرمایه گذاری خارجی و ساماندهی 7500 واحد صنعتی دچار مشکل و 16 هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده برای رفع مشکلات، در جلسه کمیسیون اقتصادی مطرح و بررسی شد.

وی ادامه داد: تعدادی از نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر صنعت اظهار داشتند که واقعیت های میدانی در بخش تولید و صنعت با گزارشات ارائه شده متفاوت است، البته شاید با تاخیر زمانی شاهد بهبود وضعیت بنگاه های اقتصادی در کشور باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: آمارها حکایت از این دارند که 50 درصد بنگاه های اقتصادی با مشکل روبرو هستند که باید به این موضوع رسیدگی جدی شود و مقرر شد در جلسه بعدی کمیسیون اقتصادی که در وزارت صنعت تشکیل خواهد شد، پیگیری این موضوعات ادامه یابد.

*ارائه گزارش درخصوص وضعیت جذب سرمایه گذاری خارجی بعد از برجام

پورابراهیمی داورانی ادامه داد: گزارشی از وضعیت جذب سرمایه گذاری خارجی بعد از برجام در این نشست ارائه شد و حتی بیان شد در آینده نزدیک بعضی از کارخانجات حاصل از این سرمایه گذاری ها افتتاح خواهند شد.

وی اظهار داشت: مقرر شد گزارشات وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی دقیق تر قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این رابطه افزود: وضعیت بلاتکلیف سهام عدالت در وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی و تاکید بر این شد که این وزارتخانه در این رابطه پاسخگو باشد که وزیر صنعت در این خصوص اظهار داشت، پیگیری ها در حال انجام است و وضعیت شرکت ها در حال ساماندهی است.

منبع: خانه ملت

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار