به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
طی مراسمی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن از خانواده آزادگان نهاوندی تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
کد خبر: ۹۶۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵ - 16August 2016

تجلیل از خانواده آزادگان نهاوندی

به گزارش دفاع پرس از همدان، حجتالاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در این مراسم با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی آزادگان و خانواده آنها، اظهار داشت: اگر رزمندگان و ایثارگران ما توانستند با خیالی آسوده در مناطق عملیاتی و جبهههای نبرد حق علیه باطل حضور مداوم داشته باشند به خاطر ایثار همسران و خانوادههای آنها بوده است.

امام جمعه نهاوند با اشاره به نقش اثر گذار خانوادههای رزمندگان و ایجاد شرایط مناسب برای حضور آنها در میادین مختلف جنگی، افزود: باید به نقش تأثیر گذار همسران و والدین رزمندگان توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه آزادگان سرافراز، نماد مقاومت و صبر مردم غیور ایران اسلامی هستند، افزود: ولایت مداری و ایمان به خدا در وجود رزمندگان ما توانست آنها را برای استقبال از هر مشکلی مهیا کند.

امام جمعه نهاوند به صبر و تحمل آزادگان در بند رژیم حزب بعثی عراق نیز اشاره کرد و گفت: در این شرایط یاد و نام خدا و توسل به اهل بیت(ع) میتواند آرامش خاطر را به انسان منتقل کند.

وی با اشاره به ضرورت انتقال ارزشهای دوران دفاع مقدس به نسلهای آینده این انقلاب، افزود: متاسفانه آنگونه که شایسته است زوایای دوران دفاع مقدس به نسل امروز و آینده منتقل نشده است.

مغیثی یادآور شد: دستگاههای فرهنگی باید نسبت به ثبت این وقایع و انتقال آن به جامعه نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی همچنین خواستار نگارش خاطرات ارزشمند آزادگان توسط علاقمندان و نویسندگان انقلابی شد و خاطر نشان کرد: تا زمانی که نتوانیم آن همه ارزش و ایثارگری را به نسل امروز و آینده کشور منتقل کنیم کاری انجام نشده است.

امام جمعه نهاوند آزادگان، ایثارگران و رزمندگان را گنجینههای تمام نشدنی خواند و ادامه داد: آزادگان با صبر و استقامت خود در بند رژیم بعثی مأموران زندانها را مستأصل کرده بودند.

حجتالاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در پایان تصریح کرد: رزمندگان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان دادند که تا پای جان از آرمانهای والا و ارزشمند این انقلاب دست بر نمیدارند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار