به روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
روزشمار دفاع مقدس کرمان (10مرداد 1364):
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در مراسم سردوشی نیروی آموزش دیده در پادگان کرمان گفت: جان بر کفان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفع 26 تک مذبوحانه بعثی صهیونیستی عراق در میمک بخوبی وظیفه دفاع مقدس را انجام داده‌اند.
کد خبر: ۹۳۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹ - 31July 2016

دفاع جانانه ارتش در دفع 26 تک مذبوحانه بعثی‌ها

به گزارش دفاع پرس از کرمان، بخشی از رویدادهای 10 مردادماه سال 64 و 66 که در تاریخ دفاع مقدس استان کرمان ثبت شده است را با هم مرور میکنیم:

10 مرداد سال 1364

ادامه کمکهای مردم ایثارگر استان کرمان به جبهههای نبرد

درادامه کمکهای مردم استان کرمان به جبهههای نبرد بازسازی مناطق جنگی امروز اعلام شد از سوی کارکنان مخابرات کرمان مبلغ 800 هزار ریال جهت ایجاد قرارگاه لشکر ثارالله اختصاص یافت.

همچنین در این رابطه از سوی دانش آموزان و فرهنگیان رفسنجان تعداد 3 هزار و 720 شیشه آبلیمو و توسط کارکنان سازمان تعاونی مصرف استان مبلغ 52 هزار و 600 ریال و کارکنان قطعه راه آهن سیرجان بافق بندر عباس مبلغ 43 هزار ریال جهت جبهههای نور علیه ظلمت اختصاص یافت.

10مرداد سال 1366

- برگزاری نماز جمعه در کرمان

حجت الاسلام جعفری نماینده امام وامام جمعه کرمان در خطبههای نماز در جمع نمازگران،  گفت: امروز تمام کفر و تمام قدرتهای سلطه گر جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی متحد شدهاند و همانگونه که پیامبرخدا(ص) در آن زمان بر همه قدرتهای جهان غلبه کرد امروز نیز جمهوری اسلامی بر جهان کفر به خواست خدا غلبه خواهد کرد.

وی دررابطه با جریانات خلیج فارس و حرکت ناوگانهای جنگی آمریکائی و متحدانش گفت: همه دنیا فهمیده است که در این حرکت سیاسی و نظامی امریکا  در سیاست حمایت از کشتیهای کویتی بار دیگر با ذلت و خواری زیادی روبرو گردیدند.

امام جمعه کرمان گفت: باید ترتیبی اتخاذ گردد تا با هماهنگی کاملتر مشکلات خانوادههای افراد رزمنده بر طرف شود، چرا که به هر نسبت که فکر رزمنده راحتتر باشد به همان نسبت انگیزه آن قویتر و کاملتر خواهد بود.

وی افزود: خوشبختانه در بعضی از نقاط کشور گردانهائی تحت عنـــــــوان انصارالمجاهدین به حمایت از خانوادههای رزمندگان تشکیل یافته و در کرمان نیز این وظیفه بزرگ برعهده تعاون سپاه گذارده شد و از افراد مومن و خیرخواه خواست نهایت همکاری را در این زمینه مبذول دارند.

- سخنان نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی در مراسم سردوشی نیروی آموزش دیده در پادگان کرمان

نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات ارتش جمهوری اسلامی در دفاع از حریم میهن اسلامی گفت: جان بر کفان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفع 26 تک مذبوحانه بعثی صهیونیستی عراق در میمک بخوبی وظیفه دفاع مقدس را انجام دادهاند و حماسههای ارتشیان در ایران سومار وغرب کشور حاکی از آمادگی ارتش در برابر دفع تجاوز دشمن است.

نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: صدام تحت تاثیر شایعات و تبلیغات پوچ و بی اساس  رسانههای امپریالیستی که ارتش جمهوری اسلامی ایران ا زجنگ خسته شده است بار دیگر حمایت کرد و نتیجه  آنرا در شکست ذلت بار ارتش بعث مشاهده نمود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار