به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
سردار فتحی:
رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا در نشست ساماندهی سواحل دریا از فعالیت بیش از ۶۰۰ موسسه و شرکت انتظام با بیش از ۱۳۰ هزار نیرو در سطح کشور خبر داد.
کد خبر: ۹۱۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳ - 13July 2016

به کارگیری شرکت‌های انتظام در طرح‌های سالم سازی دریا

به گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار فتحی امروز در جلسه ساماندهی طرح دریا با اشاره به فلسفه وجودی تاسیس مرکز انتظام در نیروی انتظامی، عنوان داشت: مرکز انتظام از معاونتهای تخصصی پلیس پیشگیری ناجا است، که از سال ۱۳۸۲ براساس نیازهای نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت در سطح تهران بزرگ تحت عنوان نگهبان محله و سرایدار، کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به موفقیت این طرح و تهیه شیوه نامه اجرایی و ارائه آن به ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب طرح در برنامه چهارم توسعه خبر داد و افزود: پس از تصویب آیین نامه شرکت انتظام در سال ۱۳۸۸ فرمان اجرایی آن از سوی فرمانده معظم کل قوا صادر شد.

رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا از فعالیت ۶۰۰ موسسه و شرکت انتظام در سطح کشور با ۵۵ هزار نیروی رسمی و ۷۵ هزار نیروی غیررسمی خبر داد و افزود: با فعالیت این موسسات طی چند سال اخیر گام موثری در راستای نظم و امنیت پایدار در جامعه برداشته شده است.

سردار فتحی از آمادگی تعداد زیادی از این موسسات برای فعالیت در سایر کشورها در مناسبتهای خاص خبر داد و افزود: با توجه به توانمندی این موسسات از همه ظرفیتهای آن در سطح کشور استفاده نمیشود.

وی از به کارگیری دو گروه نگهبان در شرکتهای انتظام خبر داد و گفت: گروه اول مجهز به سلاح گرم هستند و گروه دوم تحت عنوان مراقب، از تجهیزات اولیه دفاعی برخوردارند.

رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا یکی از مکانهای قابل استفاده از نیروهای شرکت انتظام را سواحل دریا و طرحهای سالم سازی دریا اعلام کرد و افزود: استان مازندران با توجه به مسافر خیز بودن و حضور مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور، ضرورت برقراری نظم و امنیت در سواحل این استان، از اهمیت ویژهای برخوردار است.

فتحی ادامه داد: این آمادگی و توانمندی در موسسات و شرکتهای انتظام وجود دارد تا در راستای برقراری نظم وامنیت در سواحل دریا و طرحهای سالم سازی حضور فعال داشته باشد.

سردار فتحی از آمادگی مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا در ارتباط با رفع موانع و چالشها در به کارگیری نیرو و نگهبان محله در استان خبر داد و افزود: تلاش شده تا با محوریت پلیس پیشگیری، نیروهای بسیجی آموزش دیده جذب و در موسسات و شرکتهای انتظام به کارگیری شوند.

گفتنی است، این جلسه با حضور سردار سیروس فتحی رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا، علی یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان، معاونان و روسای پلیسهای تخصصی و فرمانداران شهرستانهای ساحلی استان در ستاد فرماندهی انتظامی استان مازندران برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها