به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
از سوی انتشارات سروش؛
همزمان با دهه آخر ماه صفر، مجموعه شش جلدی سیره معصومان نوشته سیّد محسن امین با ترجمه علی حجتی کرمانی منتشر و روانه بازار نشر شد.
کد خبر: ۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۶ - 28December 2013

مجموعه شش جلدی سیره معصومان منتشر شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، مجموعه سیره معصومان(ع) اثری ارزشمند در حوزه شناخت ائمه معصوم(ع) است که در پنج جلد و شش مجلد، از سوی انتشارات سروش منتشر شده است.

جلد اول این اثر مختص سیره پیامبر مکرم اسلام حضرت خاتم الانبیاء(ص) است. معرفی پیامبر(ص)، مبعث، قرآن کریم، دعوت عمومی قریش، نامه های پیامبر(ص) به سران و پادشاهان جهان، جنگها، غزوات و سریه های پیامبر(ص)، حجه الوداع و پاره ای از خطبه های پیامبر(ص) موضوع جلد اول این اثر است.

جلد دوم این مجموعه درباره زندگی درخشان و سراسر نور حضرت فاطمه زهرا(س) دخت گرامی پیامبر(ص) است. میلاد فاطمه(س)، کنیه و لقب آن حضرت، ویژگی های ظاهری، شدّت علاقه پیامبر(ص) به فاطمه(س)، حدیث ثقلین، ازدواج زهرا (س) با علی(ع)، خطبه زهرا (س) پس از وفات پدرش در حضور مهاجر و انصار و ... از جمله موضوعات این جلد است.

جلد سوم این اثر به سیره امام علی(ع) اختصاص دارد که در دو مجلد تدوین شده است. سیره حضرت علی(ع) از بدو تولد تا ماجرای قتل خلیفه سوم به طور گسترده در مجلد اول بررسی شده است و مجلد دوم به شرح زندگانی سراسر فراز و نشیب آن حضرت پس از کشته شدن خلیفه سوم و دوران خلافت امام علی(ع)، جنگ جمل، جنگ صفّین، پیدایش خوارج، واقعه نهروان و شهادت مظلومانه امیرالمؤمنین در محراب عبادت و مدت عمر و خلافت ایشان می پردازد.

زندگانی امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و امام زین العابدین(ع)موضوع جلد چهارم سیره معصومان(ع) است که در یک مجلد آمده و منتشرشده است.

تاریخ زندگی و شرح حیات انسانی و دوره امامت امام محمد باقر(ع)، امام جعفر صادق(ع) تا دوره های زندگانی امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع)، امام جواد (ع)، امام هادی(ع)، عهد امامت امام یازدهم امام حسن عسگری(ع) و ولادت و غیبت امام دوازدهم حضرت امام مهدی(عج) از آغاز تا پایان غیبت صغری در سال 329 هجری یعنی شروع غیبت کبری، در جلد پنجم آمده است.

چاپ سوم این اثر ارزشمند در مجموع با 1954 صفحه در قالب شش جلد در آستانه رحلت رسول مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقمندان فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و محققان و پژوهشگران قرار گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار