به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
عوامل خارجی کودتا و بازیگران داخلی آن، در سناریوهای مرحله‌ای برای اجرای سناریوی بزرگ (پایان دادن به انقلاب و براندازی نظام) به ایفای نقش پرداختند تا اینکه یک جنگ نرم تمام عیار را به ملت ایران تحمیل کرده و فتنه‌ای عمیق را رقم زدند.
کد خبر: ۸۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۲ - 28December 2013

کتب حماسه 9 دی توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی معرفی می‌‌شوند

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، در تاریخ تحولات سیاسی اجتماعی هر کشور به رخدادهایی میتوان اشاره کرد که نقطه عطفی در روند تحول، تثبیت و یا شکوفایی و بالندگی بیشتر آن محسوب میشوند.

ایران به ویژه در سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی از این نوع رخدادها زیاد به خود دیده است. در بررسی این رخدادها، حماسه ۹ دی از حیث ماهیت، علل، اهداف، آثار و پیامدها و موقعیت زمانی و موضوعی، منحصر به فرد بود.

به واقع چه چیزی این حماسه را برای ملت همیشه حماسه ساز ایران برجستهتر نمود؟

۹ دی چه عناصر و شاخصههایی داشت که آن را ماندگار کرد و یوم الله شد؟

تحلیل درست و درک بیشتر این حماسه مستلزم بازخوانی حوادث مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری دهم است؛ حوادثی که با سناریوهای از پیش طراحی شده مبتنی بر مختصات کودتای مخملی، به صورت گام به گام به اجرا درآمد. عوامل خارجی کودتا و عناصر و بازیگران داخلی آن، هرکدام در جای خود، در سناریوهای مرحلهای برای اجرای سناریوی بزرگ (پایان دادن به انقلاب و براندازی نظام) به ایفای نقش پرداختند تا اینکه یک جنگ نرم تمام عیار را به ملت ایران تحمیل کردند و فتنهای عمیق رقم خورد.

رفتارشناسی فتنه و بازیگرانش در روزهای محرم و عاشورا، مقطع مهمی در ارزیابی جریان فتنه است که بر عبور از انقلاب و نظام و تعرض به اعتقادات، ارزشها و باورهای دینی اصرار داشتند. اگرچه نشانههای آن در اردوکشیهای قانون شکنانه و اغتشاشات خیابانی پس از ۲۲ خرداد، رخ نمود؛ اما نقطه اوج هنجارشکنیهای فتنه گران، در عاشورای ۸۸ رونمایی شد و باعث گردید خشم ملت انقلابی و با بصیرت ایران برای عقیم نمودن فتنه و خلق یک حماسه ماندگار دیگر در تاریخ ایران در روز ۹ دی ماه برانگیخته شود.

بر اساس این گزارش، مرکز اسناد انقلاب اسلامی با توجه به رسالت فرهنگی و اطلاع رسانی خود به عنوان اولین و فعالترین مؤسسهٔ فرهنگی در حوزه انتشار مکتوب در مورد فتنه ۸۸ و حماسه نه دی میباشد که تا کنون ۲۵ جلد کتاب در این مورد چاپ نموده که در ادامه برای فهم بیشتر حماسه ۹ دی به این کتب اشاره میشود.

۱.  مجموعه اعترافات فتنه۸۸ (جلد اول)
۲.   مجموعه اعترافات فتنه۸۸ (جلد دوم)
۳.  مجموعه اعترافات فتنه۸۸ (جلد سوم)
۴.  نظریه فتنه
۵.  قطعه ۲۶ (جلد اول)
۶.  قطعه ۲۶ (جلد دوم)
۷.  نگهبان آراء
۸.  شورش اشرافیت بر جمهوریت
۹.  ماشاءلله حزب الله
۱۰.  تکیهگاه
۱۱.  نقشه راه
۱۲.  شنبه پس از انتخابات
۱۳.  اولیگارشی علیه جمهوری
۱۴.  روزشمار هشت ماه نبرد مقدس
۱۵.  آرکیو ۸۸
۱۶.  بازخوانی دیدگاهای سیاسی و فقهی آیت الله صانعی
۱۷.  شوالیه اناث
۱۸.  مهدی کروبی در مدار سقوط
۱۹.  تقلب بزرگ
۲۰.  انقلابهای رنگی و انقلاب اسلامی ایران
۲۱.  تحلیلی بر مواضع هاشمی رفسنجانی در انتخابات دهم ریاست جمهوری
۲۲.  نقش انگیس در فتنه ۸۸
۲۳.  نقش بهائیت در فتنه ۸۸
۲۴.  نه ده
۲۵.  نظرسنجیهای خارجی در انتخابات دهم ریاست جمهوری

لازم به ذکر است علاقمندان جهت تهیه این کتب میتوانند به فروشگاه این مرکز در خیابان انقلاب، خیابان ۱۲فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری نبش مجتمع ناشران مراجعه و یا با شماره تلفنهای ۶۶۹۵۳۶۰۷ و ۶۶۹۶۱۵۳۶ تماس بگیرند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار