به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
امیر پوردستان در جمع خبرنگاران خبر داد
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رزمایش بیت‌المقدس 28 برای نخستین بار جمرهای مدل IR و سایر سیستم‌ها مثل AFCC، و سیستم‌های کنترل آتش S3 که بر روی تانک‌های ما نصب شده، عملیاتی شدند.
کد خبر: ۸۳۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶ - 23May 2016

عملیاتی شدن سیستم‌ کنترل آتش

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس اعزامی به منطقه عمومی رزمایش نزاجا، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در حاشیه مرحله سوم رزمایش بیتالمقدس 28 و در جمع خبرنگاران، مهمترین هدف این رزمایش را رسیدن به قله آمادگی و ارتقاء توان رزمی برشمرد و اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف مهم ما در این رزمایش، انتقال تجربیات به افسران جوان ارتش است.

وی همچنین با اشاره به تجهیزات و سلاحهای بکارگیری شده در این رزمایش گفت: ازجمله مهمترین این سلاحها که توسط جهاد خودکفایی بهینهسازی شدهاند، تانک ذوالفقار، تانک تیام، نفربر تانک فلاق، و انواع سلاحهای تکتیرانداز شاهر، باهر و طاهر هستند؛ که در کالیبرهای مختلف ساخته شده و در عملیات پدافند در سطح، در این مرحله از رزمایش مورد استفاده قرار گرفتند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: بحمدلله رزمایش بیتالمقدس 28 تا این لحظه به اهداف از پیش تعیین شده دست یافته، و نیروی زمینی نشان داد که سلاحهای بهینهسازی شدهاش قابلیتهای لازم را در حوزه دفاع زمینی و عرصه جنگهای نیابتی دارد.

امیر پوردستان تأکید کرد: تلاش ما بر این است که بتوانیم کارایی تسلیحات خود را به حدی برسانیم که پاسخگوی نیازهای عملیاتی ما در حوزه دفاع زمینی باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: در این رزمایش برای نخستین بار جمرهای مدل IR و سایر سیستمها مثل AFCC، و سیستمهای کنترل آتش S3 که بر روی تانکهای ما نصب شده، عملیاتی شدند.

فرمانده نزاجا تصریح کرد: به ملت ایران این اطمینان را میدهیم که فرزندانشان از استحکام و قابلیتهای کافی جهت مقابله با تهدیدات برخوردارند و اگر تهدیدی در فضای جنگهای ناهمطراز و نیابتی بخواهد بروز کند، تهدیدکننده را از کرده خود پشیمان میکنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار