به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
معاون سیاسی وزیر کشور:
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: اجرایی شدن اسناد برجام نیازمند زمان است و اثر لغو تحریم ها در حوزه اقتصادی به مرور زمان نمایان می شود.
کد خبر: ۸۲۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷ - 11May 2016

اجرایی شدن اسناد برجام نیازمند زمان است

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس،محمد حسین مقیمی در همایش مدیران کل سیاسی استانداری های کشور در مشهد با بیان اینکه گروهی سعی در بی اثر نشان دادن مذاکرات هسته ای دارند افزود: مشخص شدن نتایج این مذاکرات نیازمند گذشت زمان است.


وی اظهار کرد: پیروزی های دولت درعرصه سیاست خارجی وظیفه سنگین تری را در حوزه داخلی برعهده مدیران گذاشته است.


وی گفت: بهره گیری از دستاوردهای سیاست خارجی دولت برای رفع مشکلات داخلی و حرکت در مسیر توسعه روزافزون ضروری است.


مقیمی افزود: پس از پیروزی سربازان عرصه دیپلماسی کشور، اینک خدمتگزاران نظام در حوزه های داخلی باید مطالبات مردم را شناسایی کرده و برای اجرای آنها تلاش کنند.


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' اظهار کرد: تلاش برای اجرایی شدن این مهم با همراهی تمام دستگاه های اجرایی از اصلی ترین اهداف دولت در سال جاری است.


وی گفت: مقابله با آسیب های اجتماعی و ارائه راهکارهای لازم برای رفع آنها، تکریم ارباب رجوع و حل مشکلات مراجعه کنندگان به ادارات دولتی در اسرع وقت و انجام اقدامات لازم در زمینه آمادگی برای انتخابات ریاست جمهوری از جمله اموری است که در شورای معاونان وزارت کشور مطرح و در دستور کار قرار گرفته است.


معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه مسئول اصلی اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور معاون اول رئیس جمهوری است افزود: این مسئولیت در استان های آذربایجان شرقی و لرستان برعهده وزیر کشور قرار گرفته و از دستور کارهای اصلی همایش استانداران سراسر کشور است.


وی رفع موانع فعالیت سیاسی احزاب، ایجاد فضای نشاط در جامعه، رفع مشکلات مربوط به حوزه تقسیمات کشوری، توسعه تعامل با نمایندگان منتخب استان ها در مجلس شورای اسلامی توسط فرمانداران و تلاش برای افزایش رضایتمندی شهروندان را از دیگر ضرورت ها خواند.


مقیمی ابراز امیدواری کرد موفقیت های دولت در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که نمونه های آن را در انتخابات، کاهش تورم و مقابله با معضلات اجتماعی شاهد بودیم بیش از پیش تداوم یابد.
وی ادامه داد: مدیران کل سیاسی استانداری ها در سراسر کشور به دلیل وظایف نظارتی بر فرمانداران در تحقق این مهم از نقش ویژه ای برخوردار هستند.


وی گفت: با تبیین دقیق سیاست های دولت در شهرستان ها می توان فرماندارانی آگاه و آموزش دیده تربیت کرد که با چشمانی تیزبین بر عملکرد دستگاه های اجرایی نظارت کرده و زمینه خدمات رسانی مطلوب به شهروندان را فراهم می کنند.


مقیمی تعلیم فرمانداران و بخشداران برای آگاهی آنان از سیاست های دولت، نظارت بر عملکرد آنها و همفکری با معاونت های سیاسی برای انتخاب مدیرانی شایسته در شهرستان ها را از اصلی ترین وظایف مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری ها دانست.


وی با تبیین ابعاد گوناگون مسئولیت مدیران در جمهوری اسلامی افزود: در یک نظام سیاسی اسلامی مسئولان دولتی باید پس از خودسازی و تهذیب اخلاقی وارد عرصه فعالیت شده و همواره با صداقت و تقوا رفتار نموده و پروردگار را شاهد اعمال خود بدانند.


وی اقدامات دولت در سال گذشته به ویژه در حوزه سیاست خارجی را بسیار موفقیت آمیز ارزیابی و عنوان کرد: اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی در مقابل بزرگترین دیپلمات های قدرت های اول جهان توانستند با اقتدار از عظمت ایران دفاع کرده و برجام را به فرجام برسانند.


مقیمی گفت: نظارت مستمر بر عملکرد فرمانداران و بخشداران برای اجرایی شدن اصول تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به مراجعه کنندگان در اسرع وقت در ادارات شهرستان ها، برگزاری دوره های آموزشی برای آنان، دریافت گزارش عملکرد فرمانداری ها به صورت مستمر از دیگر وظایف این مدیران کل است.


وی با بیان اینکه دکتر روحانی همواره بر تدبیر، عقلانیت، کار و تلاش، قبول مسئولیت برای حل مشکلات ایجاد شده توسط دولت های گذشته و حراست از شان کشور در مجامع بین المللی تاکید داشته اند افزود: در همین راستا شاهد برگزاری موفقیت آمیز انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان با حضور پرشور مردم در سال گذشته بودیم.


وی اظهار کرد: دولت با فراهم کردن شرایط لازم زمینه حضور تمام گروه های سیاسی، احزاب و جریان های فکری همسو با نظام جمهوری اسلامی در رقابت های انتخاباتی را فراهم کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار