به روز شده در: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور:
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در دیدار با سردار کارگر گفت: در دوران دفاع مقدس جمعی از جوانان ما از طبقات مختلف برای دفاع از دین، انقلاب و کشور به شهادت رسیدند و آن دوران، انقلاب را بیمه کرد.
کد خبر: ۸۰۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۴ - 03May 2016

دوران دفاع مقدس انقلاب را بیمه کرد/ اتصال به فرهنگ ایثار و شهادت راهکار انقلابی ماندن حوزه است

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از قم، آیتالله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار با سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار ارزشهای دفاع مقدس، طی سخنانی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس شخصیتهای بزرگ و سرداران ارزشمند و همه طبقات مختلف در نیروهای نظامی و انتظامی ما و همچنین بسیجیان در این راه برای دفاع از دین، انقلاب و کشور به شهادت رسیدند، اما حقیقت امر این است که فضای دوران دفاع مقدس، فضای بیمهکننده انقلاب بود.

وی با بیان اینکه امروز رهبر معظم انقلاب از بعضی از مباحث بهخصوص بحث سبک زندگی ابراز نگرانی میکنند، ابراز داشت: فضای معنوی حاکم بر جامعه در دوران دفاع مقدس، بسیاری از مسائل را کنترل میکرد و سد راه کسانی میشد که میخواستند پردهدری، هنجارشکنی و هتک مقدسات کنند.

حسینی بوشهری با بیان اینکه امروزه کمی از دوران دفاع مقدس فاصله گرفتهایم، گفت: وظیفه ماست که در پرتوی بنیانها و نهادهایی که به نام دفاع مقدس است و اقداماتی مثل راهیان نور، بتوانیم بهگونهای پیام روشن شهدا را به جامعه و بهخصوص جوانان انتقال دهیم.

یادواره شهدا سنت نبوی است

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور گفت: در مراسم یادواره شهدا که برای سخنرانی به آن دعوت میشوم، یکی از سؤالاتی که مطرح میکنم این است که اساساً چرا ما یادواره شهدا برگزار میکنیم؟ چندین پاسخ برای این سؤال مطرح میکنم که احساس میکنم در بین شنوندگان بسیار تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: اولین نکته این است که به ما امر کردهاند: "تخلقو باخلاق الله". خدا در قرآن کریم میفرماید:" و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا" و این یعنی خداوند قبل از اینکه ما برای شهدا یادواره برگزار کنیم، برای شهدا یادواره برگزار کرده است.

بوشهری همچنین با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) افزود: بالاتر از هر خوبی، خوبی وجود دارد تا وقتیکه انسان به شهادت برسد و اگر انسان در راه خدا به شهادت رسید، بالاتر از شهادت خوبی وجود ندارد. این یعنی پیغمبر اکرم (ص) قبل از ما یادواره برگزار کرده است.

وی همچنین یادآور شد: نکته دوم این است که ما با این یادوارهها میخواهیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کنیم و اگر این پیام، درست به جامعه منتقل شود، بهجای اینکه پیام از ماهواره و آدرسهای غلط دشمن بگیرند، پیام ایثار، گذشت، فداکاری، گذشت و عزت را از ما دریافت خواهند کرد.

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور با اشاره به آیهای از قرآن کریم گفت: نکته سوم این است که ما هنوز دشمنداریم. دشمنان همیشه با شما جنگ دارند. حال، روزی این جنگ تحریم اقتصادی است و روز دیگر حمله نظامی و شکل دیگر.

بوشهری همچنین بابیان اینکه ملت ما باید آماده باشد، گفت: راهیان نور میتواند به این موضوع کمک فراوانی کند و ظرفیت بزرگی در اختیار ما و شماست.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از راهکارهای انقلابی ماندن حوزه این است که حوزه بیشتر با دفاع مقدس گره بخورد و ارتباط پیدا کند.

بوشهری ضمن تقدیر از سردار کارگر و مجموعه بنیاد خاطرنشان کرد: مطمئن باشید حوزه همراه شما خواهد بود و در این مسیر کوتاهی نخواهد کرد.

یادآور می شود، این دیدار در حاشیه نخستین دوره آموزشی بصیرتی مدیران کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سراسر کشور در مرکز آموزشی عمار قم و با حضور حجت الاسلام والمسلمین مصلحی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، سردار محمدقاسم ناظر معاون مهندسی و امور یادمان ها، سردار محمدی فرد رئیس سازمان پیشکسوتان جهاد و مقاومت و حسین استاد رئیس بازرسی و امور حقوقی بنیاد حفظ آثار و احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار