به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
نریمان پناهی:
مداح اهل بیت عصمت و طهارت گفت: ائمه اطهار(ع)حاملانی دارند، وجود عمه سادات(ع)، امام نبوده است اما امام‌زاده و حامل امام و حمل کننده رسالت امام بوده است. شیعه هیچگاه دفاع از حرم حضرت زینب(س) را رها نمی کند.
کد خبر: ۷۹۱۳۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹ - 23April 2016

هیئت ها نتوانسته اند حضرت زینب(س) را به خوبی به مستمعین بشناسانند

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، «نریمان پناهی» مداح اهل بیت علیه السلام  با اشاره به شهادت حضرت زینب(س) گفت: زبان بندگان در وصف حضرات معصومین الکن است؛ باید برای وصف ائمه از خود خدا و بیانات خودشان کمک گرفت که البته امامان راه آن را به ما یاد داده اند. یکی از راه های شناخت و حرف زدن از معصومین زیارت جامعه کبیره است. امامان و معصومین انسان معمولی نبودند، چون معصوم و تالی تل و آئینه تمام نما آیات الهی بودند به راحتی نمی توان از آنان حرف زد. حدیث است که می فرماید آیات الهی ما هستیم، نحنُ صفات الله، نحنُ ذکر الله.


وی گفت: در بحث امام باید از کلام امام کمک گرفت. هر چقدر از خودمان بگویم شأن و مقام امام را نزول داده ایم. ما هم مخلوق خدا هستیم اما هر چقدر بگویم حق مطب را به جا نیاورده ایم. تمام مخلوقات را خداوند به وسیله اهل بیت علیه السلام خلق کرده است. می فرماید ما امامان از رحم های پاک به دنیا آمده ایم، خداوند کسانی را قرار داد تا بتوانند امامان را حمل کنند.


عمه سادات(ع)، امام نبود اما امامزاده و حامل امام و حمل کننده رسالت امام بود


مداح اهل بیت علیه السلام افزود: حضرت زهرا(س) کسی است که می تواند امام را به دنیا بیاورد، ایشان نیز از همان نور که نور خداست خلق شده است. این ها را خدا تعیین کرده است. ائمه اطهار علیه السلام حاملانی دارند، وجود عمه سادات علیه السلام، امام نبوده است اما امامزاده و حامل امام و حمل کننده رسالت امام بوده است. به جایی رسید که امام سجاد علیه السلام تمام دستورات را از حضرت زینب(س) می گرفت چون تمام این ها از جانب خداوند تعیین و مشخص شده بودند.
پناهی با بیان اینکه ائمه علیه السلام متعلق دنیا نبودند، گفت: همه ائمه خلق شده مخصوص کربلا بودند. فرمودند حسین جان در کربلا نمان. چون خدواند می خواهد تو را شهید ببیند؛ این امر الهی است. وقتی خداوند این مسیر، راه و نهضت را تعیین کرده است و آن را به دست سیدالشهدا داده است حامل و حمل کنندهیی می خواهد، تا این مصیبت ها و گرفتاری ها را حمل و انتقال بدهد. تعیین شده است که حضرت زینب(س) حامل و حمل کننده نهضت باشد.


حضرت زینب(س) تالی تلو و تمام نمای حضرت زهرا(س) است


وی ادامه داد: حضرت زینب(س) امام نیست اما کمتر از امام هم نیست چرا که امام در دامن حضرت زینب(س) پرورش می یابد. هر سوالی که از امام سجاد علیه السلام پرسیده شد فرمودند هر چه عمه ام زینب بفرماید. همان طور که اسامی ائمه از جانب خداوند متعال تعیین می شد؛ پیامبر فرمودند اسم زینب، حسین، حسین، زهرا و همه معصومین علیه السلام از جانب خدا تعیین شده که به زبان پیامبر آمده است. القاب ائمه را هم خدا تعیین کرده است و اسامی آنها نیز اسامی و القاب خداوند است.


مداح اهل بیت با اشاره به صفت حضرت زینب(س) تصریح کرد: «عالمه غیر معلمه»؛ امام رضا فرمودند: تک تک ما ائمه نشانه های داریم. امام وقتی به دنیا می آید مطهر است و شهادتین می گوید. امام وقتی راه می رود سایه ندارد چون فاعل است و به امر اوست که خورشید نور می دهد. عین همه ویژگی های را که امام دارد حضرت زینب(س) نیز از آن بهرمند است. تمام علوم نزد ائمه است، امام رضا علیه السلام فرمودند: بین ما و ذات احدیت نوری است و ما از آن نور تمام علوم اولین و آخرین را می بینیم؛ حضرت زینب(س) نیز از این علوم بهره می برد. این بهره از حضرت زهرا(س) و حضرت امیرالمومنین است. حضرت زینب(س) تالی تلو و تمام نمای حضرت زهرا(س) است.


هر چه امام حسین علیه السلام داشت حضرت زینب(س) هم داشت


پناهی افزود: روایت است حضرت زینب(س) در کربلا هفت حجاب نور داشتند. این دختر امیرالمومنین و حضرت زهرا(س) است. در جایی حضرت زینب(س) می خواهند خطبه بخوانند و دور ایشان را شلوغ می کنند، ایشان امر می کنند همه ساکت می شوند حتی زنگوله های شتر از کار می افتند. می فرماید: اشاره کنم همه سنگ می شوید، اکنون ما مامور به سکوت هستیم. قدرت داریم اما مامور هستیم این راه را تا پایان ببریم.
وی ادامه داد: امام سجاد فرمودند: مامور بودیم مصیبت هایی مقرر شده را تحمل کنیم. برگ هیچ درختی بدون اذن امام بر روی زمین نمی افتد. همه این خصائل را حضرت زینب(س) داشت، همه چیز برای این ها آشکار بود. هر چه امام حسین علیه السلام داشت حضرت زینب(س) هم داشت، فقط امام نبود در صورتی که حامل و حمل کننده امام بوده است.


بزرگترین رسالت کربلا بر دوش زینب بود


مداح اهل بیت خاطر نشان کرد: حضور حضرت زینب در کربلا بدون دلیل نبود. هیچ کار امام حسین علیه السلام بدون حساب و کتاب نبود. بزرگترین رسالت کربلا بر دوش زینب بود. بعد از روز عاشورا کار تبلیغی حضرت زینب شروع شد. امام حسین علیه السلام به طریق جنگ و شهادت، حضرت سجاد با گریه و حضرت زینب(س) با خطبه های آتشین تبلیغ کردند. اگر حضرت زینب(س) نبود دین به جایی نمی رسدی، تبلیغ حادثه کربلا تعیین شده بر دوش حضرت زینب(س) بود.


پناهی تاکید کرد: تک تک یاران امام حسین علیه السلام خطبه و رجز خواندن تا نهضت عاشورا زمین نماند، عاشورا مانند آفتابی که می رخشد این قدر روشن است. امام حسین علیه السلام جای هیچ سوالی را در عاشورا باقی نگذاشت.

هیئت ها نتوانسته اند حضرت زینب(س) را به خوبی به مستمعین بشناسانند/ باید در حجاب و نماز و محرم و نامحرم توجه کنیم

وی گفت: هیئت ها نتوانسته اند حضرت زینب(س) را به خوبی به مستمعین بشناسانند. نباید تنها به سینه زدن اکتفا کرد؛ گریه و سینه زنی باید باشد اما دستورات و سیره عملی ائمه باید اجرایی شود. بچه های هستند که هیئت می روند اما در نمازشان کاهلند. امام حسین علیه السلام زیر تیرباران نیزه نماز اقامه کردند، باید این درس ها گفته شوند. امام حسین علیه السلام در میدان قرآن خواند، حضرت زینب(س) پای نیزه ها نشسته نماز شب خواند. نباید ساده از این درس ها گذشت. باید در روضه ها، خطبه های اهل بیت علیه السلام را خواند و در زندگی به دیگران یاد دهیم. باید در حجاب و نماز و محرم و نامحرم توجه کنیم.


مداح اهل بیت بیان کرد: اهل بیت علیه السلام با خون عزیزانشان دین را زنده کردند؛ دین خون و زحمت می خواهد. باید در این راه جان بدهیم تا نمازمان اقامه شود. باید درباره حجاب زنانمان تذکر بدهیم؛ همان طور که اهل بیت در زندگیشان خون دادند ما هم باید تذکر و امر به معرف کنیم. جلسات روضه امروز با شور و حرارت است اما نباید تذکر ترک شود، تنها سینه زدن نیست، حلال و حرام، گناه، تقوا و حجاب باید رعایت شود.


شیعه هیچگاه دفاع از حرم حضرت زینب(س) را رها نمی کند


پناهی با اشاره به اهمیت دفاع از حرم حضرت زینب(س) عنوان کرد: شیعه هیچگاه دفاع از حرم حضرت زینب(س) را رها نمی کند. این های که برای دفاع از حرم می روند عین امامانی که از سوی خدا تعیین شده بودند، شهدا هم تعیین شده هستند. مدافعان حرم مانند زهیراند. امام حسین علیه السلام چیزی دم گوش او گفت، زهیر کربلایی شد. امام حسین علیه السلام به مدافعین حرم چیزی می گوید و راهی حرم می شوند، امام اذن می دهد. شهدا انتخاب می شوند. کسی حق ندارد درباره شهدا بی احترامی کند، آن ها انتخاب شده الهی هستند.
مداح اهل بیت گفت: «کلنا عباسک یا زینب» به لحاظ معرفتی اشتباه است، هیچ بشری در عالم جایگزین حضرت عباس علیه السلام نمی شود، باید بگویم کلنا حبک یازینب(س)؛ ما دوستدارو سرباز زینبیم. شهدا اول انتخاب و سپس شهید می شوند. شهید شدن به این راحتی ها نیست، حضرت اشخاص را خودش انتخاب و می طلبد.


وی در پایان خاطر نشان کرد: کسانی که محبت اهل بیت علیه السلام را ندارند، ندای امام حسین علیه السلام را نمی شوند. شهدا روز و ساعت و ثانیه شهادتشان را می دانند. کسانی که محبت اهل بیت علیه السلام را ندارند ندای امام حسین علیه السلام را هم نمی شوند. شهدا روز و ساعت و ثانیه شهادتشان را می دانند. شهدا سنخیت با امام پیدا می کنند و وقتی تیر به بدنشان می خورد حس نمی کنند چون در امام محو می شوند.

 

منبع:بسیج خانه مداحان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار