به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
امام جمعه بردخون:
امام جمعه بردخون با تاکید براینکه اگر امروز استکبار از ملت و کشور ما وحشت دارد به دلیل خون شهدا و ایثار و رشادت آن جان برکفان و ایثارگران است ، گفت: باید بدانیم شهدا سند افتخار کشور اسلامی ما هستند و هیچ‌گاه نباید آن را از یاد ببریم.
کد خبر: ۷۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۴ - 11December 2013

شهدا سند افتخار کشور اسلامی ما هستند

به گزارش خبرگزاری دفاعمقدس از بوشهر، حجتالاسلام سید حسین رکنی حسینی شامگاه سهشنبه در آغاز یادواره شهدای دانش آموز بردخون، اظهار داشت: هدف از برگزاری یادواره شهدا این است که نام و یاد آنان فراموش نشود و درس ایثار، اخلاص، فداکاری و زیربار ذلت نرفتن را از شهدا بیاموزیم.

وی با بیان اینکه ماندگاری و بقای اسلام مدیون خون امام حسین(ع) و فرزندان و یاران آن حضرت است ، افزود: شهدای ما درس شهادت را از سالار شهیدان گرفتهاند که هرگز زیر بار ذلت نرفتند و همه دارایی خود را در راه اسلام فدا کردند و امام حسین(ع) حتی فرزند 6 ماههاش را در این راه  نثار کرد .
 
رکنی حسینی با تاکید بر اینکه نباید سفارشهای شهدا را از یاد ببریم، خاطرنشان کرد: دفاع از ولایت سفارش همیشگی شهیدان است و همه باید از ولایت و نظام دفاع کنیم و سفارش دیگر آنان که حفظ ارزشهای اسلامی از جمله حجاب و عفاف است را به کار ببندیم زیرا اطمینان داریم با حفظ ارزشها و حجاب نیز میتوان مراتب  و مدارج علمی را پیمود و حجاب مانع پیشرفت نیست.
 
وی با اشاره به اینکه برای دین تبلیغات لازم صورت نگرفته، گفت: مردم منطقه ما نسبت به مبانی دین پایبند هستند اما باید بدانیم که برای شهدا و ارزشها سرمایه گذاری نکردهایم که میتوان با ادامه این یادوارهها دانشآموزان را با فرهنگ شهادت و ایثار آشنا کنیم.
 
رئیس اداره آموزش و پرورش بردخون نیز گفت: فرهنگ ایثار و شهادت موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد و این انقلاب و نظام به پشتوانه خون و ایثار شهیدان توانست شکل بگیرد و تداوم پیدا کند که ملت ایران هرگز این خونها و ایثار شهیدان را از یاد نمیبرد.
 
بهرام حسینیپناه افزود: شهدای دانش آموز منطقه 6 نفر هستند که یادوارههای آنان از امروز در مدرسه نرجس بردخون آغاز شده و در سه مدرسه منطقه توسط دانش آموزان و فرهنگیان مدارس و هم کلاسیهای آنان اجرا میشود.
 
وی اضافه کرد: اگر امروز استکبار از ملت و کشور ما وحشت دارد به دلیل خون شهدا و ایثار و رشادت آن جان برکفان و ایثارگران است که اگر شهیدان به میدان رزم نمیرفتند دشمنان حاضر نبودند خاک ما را رها کنند و باید بدانیم که شهدا سند افتخار کشور اسلامی ما هستند و هیچگاه نباید آن را از یاد ببریم.
 
در ادامه پس از اجرای مرثیه خوانی توسط یکی از مداحان اهلبیت و قرائت مقاله و شعر توسط دانش آموزان ،یکی از هم کلاسیهای شهیده فاطمه قایدی به ذکر خاطرات و بیان زندگی نامه آن شهید پرداخت.
 
خاطرنشان میسازد، شهیده فاطمه قایدی در سال1351 در شهر بردخون متولد شد و در تاریخ  24دی 1365 درحین آموزش نظامی در مدرسه راهنمایی نرجس به خیل شهدا پیوست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار