به روز شده در: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
نتایج یک نظرسنجی نشان داد؛
نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که بیشتر فلسطینی ها از حملات مسلحانه به شهرک نشینان صهیونیست حمایت می کنند و موافق سیاست های جمهوری اسلامی ایران در قبال مسئله فلسطین هستند.
کد خبر: ۷۷۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۱ - 11April 2016

فلسطینی‌ها از حملات مسلحانه علیه صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند

به گزارش گروه سایر رسانههای دفاع پرس،  پایگاه اینترنتی تاور Tower در مطلبی نوشت بیش از 60 درصد فلسطینی ها از حملات مسلحانه به صهیونیستها در داخل اراضی اشغالی حمایت می کنند.

تاور افزود نتایج نظرسنجی جدیدی حکایت از آن دارد اکثر فلسطینی های ساکن کرانه باختری رود اردن و نوار غزه معتقدند انتفاضه مسلحانه به آنها در تشکیل کشوری مستقل کمک خواهد کرد.

نتایج تحقیق مرکز پژوهش سیاسی و نظرسنجی رام الله که چهارم آوریل منتشر شد، همچنین نشان می دهد 66 درصد فلسطینی ها از حملات مسلحانه علیه غیر نظامیان اسرائیلی در داخل اسرائیل حمایت می کنند. 65 درصد فلسطینی ها نیز فکر می کنند برخلاف مذاکرات، تداوم موج کنونی خشونت ها و انتفاضه مسلحانه به تحقق آرمان های ملی فلسطین کمک خواهد کرد.

همچنین بیشتر فلسطینی ها معتقدند اقدام مسلحانه بهترین راه برای تشکیل کشور مستقل فلسطین است. 65 درصد از سؤال شوندگان این نظرسنجی گفته اند با تلاش های تشکیلات خودگردان فلسطینی برای جلوگیری از خشونت ها مخالفند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز همچنان در میان مردم به شدت منفور است به طوری که دو سوم سؤال شوندگان گفته اند خواستار استعفای او هستند.

این گزارش می افزاید، 11 درصد سؤال شوندگان گفته اند در صورت برگزاری انتخابات جدید، اسماعیل هنیه معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در انتخابات پیروز خواهد شد. ولی 18 درصد سؤال شوندگان معتقدند اگر رقابت بین هنیه و مروان البرغوثی -مبارز فلسطینی که هم اینک مجازات 67 بار حبس ابد خود را در زندان های اسرائیل می گذراند- باشد، البرغوثی برنده خواهد شد.

پنجاه و یک و نه دهم درصد از سؤال شوندگان این نظرسنجی نیز معتقدند اسرائیل قصد دارد مسجد الاقصی و قبه الصخره را ویران کند و به جای آنها یک کنیسه احداث کند. بر اساس این نظرسنجی، 51 درصد از فلسطینی ها از تشکیل کشور مستقل فلسطین در کنار اسرائیل حمایت کردند ولی 47 درصد سؤال شوندگان با راه حل دو کشور مخالفند. 50 درصد از سؤال شوندگان نیز با طرح صلح عربی مخالفند.

60 درصد از فلسطینی ها مخالفند که اسرائیل به عنوان کشور [رژیم] ملت یهودی برگزیده شود. از دیگر نکات جالب توجه این نظرسنجی باید به مخالفت 60 درصدی سؤال شوندگان با اقدام اخیر اتحادیه عرب در اعلان جنبش حزب الله لبنان به عنوان سازمانی تروریستی اشاره کرد.

بر اساس این نظرسنجی، 69 درصد فلسطینی ها از نظرات ایران در حمایت از حزب الله پشتیبانی کردند. نتیجه نظرسنجی همین مؤسسه در ماه دسامبر گذشته نیز حکایت از آن داشت که دو سوم فلسطینی ها از حمله با سلاح سرد به اسرائیلی ها حمایت می کنند.

منبع:تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار