به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
بیژن نوباوه:
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بسیج بعد از جنگ درخشش خوبی در عرصه فرهنگ داشت و همچنان نیز به رسالت خودش ادامه داد و هرجا که انقلاب به آن نیاز داشت به عنوان پیشقراول در صحنه حاضر می شد.
کد خبر: ۶۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۴ - 25November 2013

بسیج در حوزه فرهنگ گام‌های موثری برداشته است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از پایگاه بسیج، بیژن نوباوه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص نقش بسیج از بدو تشکیل تاکنون، اظهار داشت: بسیج به عنوان یکی از مهم ترین نهادهای اجتماعی و انقلابی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی در تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی داشت و در حال حاضر هم با گذشت چندین سال از تشکیلش همچنان از رسالت اصلی خودش که همان حفاظت از آرمانهای امام و انقلاب است دور نشده است.

نوباوه با تاکید بر درخشش بسیج در سالهای دفاع مقدس تصریح کرد: در سالهای دفاع مقدس بسیج مردمی و مخلص نقش ارزندهای در دفاع از مهین عزیزمان داشت به طوری که بعد از پایان جنگ یک وجب از خاک ما هم در اختیار دشمن قرار نگرفت و این حاصل فداکاری و از جان گذشتگی نیروهای بسیجی و انقلابی بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر نقش فرهنگ ساز بسیج در سالهای بعد از جنگ عنوان داشت: بعد از پایان جنگ هم بسیج به رسالت خودش ادامه داد و در جبهه فرهنگی درخشش خوبی از خود به جا گذاشت و هرجا که انقلاب به آن نیاز داشت به عنوان پیشقراول در صحنه حاضر می شد.

نوباوه ظرفیت عظیم بسیج را برای حضور در صحنه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی جزو مواردی دانست که باید به آنها بهای بیشتری داده شود و افزود: بسیج همانطور که در سالهای بعد از جنگ هم نقش خود را برای خدمت به انقلاب و مردم نشان داد باید در زمینههای مختلف به حضور خود ادامه دهد و این ظرفیت عظیم به عنوان یکی از مهم ترین شاخصه های بسیج در سطوح مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه حضور خوب بسیج در صحنه های اقتصادی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر انقلاب، یکی از اقدامات ارزنده بسیج می باشد، خاطرنشان کرد: بسیج به عنوان شجره طیبه انقلاب دنباله رو ارزشهای انقلاب است و در سال های اخیر که با توجه به تحریمها و فشار دشمن رهبر انقلاب بر روی اقتصاد مقاومتی تاکید داشته اند می بینیم که بسیج در این عرصه نیز گامهای خوبی را برداشته است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس حضور بسیج در عرصه های مهم فرهنگی و هنری را هم یکی نقاط درخشان کارنامه بسیج در سالهای اخیر دانست و گفت: در سال های اخیر و با توجه به حضور بسیج در عرصههای فرهنگی و هنری هم توانسته است سر آمد باشد و شما حضور نویسندگان و فیلم سازان بسیجی را در عرصههای مختلف می بینید که جشنواره عمار یکی از نمونههای شاخص آن به شمار می رود.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها