به روز شده در: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۶
مرکز پژوهش‌های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش در ادامه مجموعه ارزشمند «تقویم تاریخ دفاع مقدس» بیست و نهمین جلد از این مجموعه را با نام «نبرد در شرایط سخت» منتشر کرده است.
کد خبر: ۶۷۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۲ - 26January 2016

«نبرد در شرایط سخت» مستندی گویا از دفاع رزمندگان

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، بیست و نهمین جلد از مجموعه «تقویم تاریخ دفاع مقدس» با عنوان «نبرد در شرایط سخت» منتشر شد.

این کتاب به اهتمام مرکز پژوهشهای دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و به کوشش سعید داراب پور توسط موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

این اثر به وقایع دی ماه سال 61 پرداخته و قضایای مربوط به این ماه را به تفکیک روزها، با ذکر جزئیات و به تفصیل شرح داده است.

«نبرد در شرایط سخت» کتاب مهمی برای تحقیق و پژوهش محسوب میشود و میتواند برای تولید آثار فرهنگی دیگر راهگشا باشد. استفاده از تصاویر روزنامههای آن دوره و نامههای مقامات لشکری بر شکل حرفهای کار افزوده است. جدای از این، نثر این کتاب روان و روایت گونه است و برای علاقه مندانی که صرفا به مطالعه متون حوزه دفاع مقدس علاقهمند هستند نیز کتاب مفیدی است.

در حوادث مربوط به روز یکم دی ماه سال 61 آمده است:

اداره دوم ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ارتشبد عدنان خیرالله الطفاع (وزیر دفاع عراق) در یک مصاحبه مطبوعاتی در بغداد اظهار داشت: «رژیم ایران با متمرکز کردن و تقویت نیروهای خود، در تدارک حمله جدید در شرق عماره میباشد.» نامبرده افزود: «نیروهای عراق با عزمی راسخ، حملات گسترده ایران را به حملههای کوچک و غیر موثر تبدیل و به شدت با آنها مقابله خواهند نمود.»

«تقویم تاریخ دفاع مقدس» با عنوان «نبرد در شرایط سخت» تالیف سعید پورداراب و محصول مرکز پژوهشهای دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که توسط موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

«نبرد در شرایط سخت» در 478 صفحه مصور همراه با جدول و فهرست اعلام است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها