به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰
ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم «بادیگارد» بعد از تماشای یکی از فیلم های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، گریه کرد.
کد خبر: ۶۶۹۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹ - 20January 2016

حاتمی کیا برای کدام فیلم جشنواره فجر گریه کرد؟ +عکس

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، محمد حسین مهدویان فیلم ساز و مستند ساز جوانی است که بعد از ساخت مستند موفق «آخرین روزهای زمستان» که مخاطبان بسیاری را داشت و از جشنواره فیلم فجر موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی یا هنری توسط هادی بهروز برای فیلمبرداری شده است، اولین فیلم بلند خود را با عنوان «ایستاده در غبار» که به زندگی حاج احمد متوسلیان می پردازد را با بازیگرانی ناشناخته مقابل دوربین برد، بازیگرانی که شباهت زیادی به نقش های این فیلم دارند، هادی حجازی فر کارگردان و فیلمنامه نویسی است که در این فیلم در نقش حاج احمد متوسلیان بازی می کند و گریم و چهره ای شبیه به حاج احمد متوسلیان دارد.

فیلم ایستاده در غبار که موفق به حضور در بخش نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و بخش سودای سیمرغ شده است پس از طی مراحل تولیدش در تهران و شهرستان، در حال حاضر در مرحله اصلاح رنگ قرار دارد.

این فیلم پس از گذارندن اولین مرحله تدوین از سوی ابراهیم حاتمی کیا، مجید مجیدی و بهروز افخمی دیده شده و هر یک نکاتی را درخصوص این فیلم به محمد حسین مهدویان گفته اند.

کارگردان «بادیگارد» گریه کرد

ابراهیم حاتمی کیا که در جشنواره سی و سوم تحت تاثیر شدید فیلم دوم نرگس آبیار با عنوان «شیار 143» قرار گرفته بود، پس از تماشای فیلم «ایستاده در غبار» به شدت متاثر شده و گریه کرده است.

حاتمی کیا سال گذشته بعد از تماشای فیلم «شیار 143» فیلم خودش با عنوان «چ» که در مورد  مقطع خاصی از زندگی شهید چمران (آزاد سازی پاوه) بود را به نرگس آبیار تقدیم کرد و گفت: «چ» را با افتخار به کارگردان «شیار 143» و مریلا زارعی تقدیم میکنم و «الفت» مثل حاج کاظم در ذهن مردم خواهد ماند.

شاید در جشنواره امسال هم حاتمی کیا «بادیگارد» را به محمد حسین مهدویان تقدیم کند و بصورت رسمی از این فیلم حمایت کند.

متفاوت تر از هر فیلم دفاع مقدسی

احسان محمد حسنی  مدیر موسسه فرهنگی و رسانه ای اوج که سرمایه گذار این فیلم است در گفتگو با فیلم نت، درخصوص فیلم ایستاده در غبار گفت: این فیلم هر از کاری که در حوزه دفاع مقدس ساخته شده و از همه کارهای قبلی این کارگردان (محمد حسین مهدویان) خیلی متفاوت تر است.

وی در خصوص کسب سیمرغ در یکی از بخش های جشنواره فجر نیز گفته است که نمی توان این موضوع پیش بینی کرد.
 

هادی حجازی فر در نقش حاج احمد متوسلیان

چهره بدون گریم هادی حجازی فر بازیگر نقش حاج احمد متوسلیان

 

منبع: فیلم نت

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار