به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
حاشیه ی تشییع پیکر شهید لشکر فاطمیون "احمد میر احمدی"؛
مغازه دارها و دکان داران محل با دیدن تابوت سبزرنگ شهید کرکره های خود را پایین می کشند تا به رسم قدیم که هر بار شهیدی به محله باز می گشت از او استقبال می کردند این بار هم در تشییع "میر احمد احمدی" جوانی از رزمنده های مدافع حرم شرکت کنند.
کد خبر: ۶۲۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱ - 17December 2015

کرکره مغازه ها پایین کشیده شد؛

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، صبح دیروز مراسم تشییع یکی دیگر از شهدای لشکر فاطمیون برگزار شد. فاطمیونی که این روزها صف  مقدم مقابله با اشقیا زمان  شده اند و آوازه دلاوری هایشان در نبرد با مزدوران اسرائیلی زبانزد رزمندگان اسلام است.

به رسم شهیدان لشکر فاطمیون پیکر شهید در تابوت سبز رنگ جا گرفته است. "میر احمد احمدی" که 32 سال سن داشت در راه دفاع از حرم عمه سادات در سوریه به شهادت رسید و حالا پیکرش بر روی دستان مردم محله سرآسیاب دولاب در حال تشییع است.

جمعیت نه چندان زیاد یا رهگزرانی را شامل می شود که تابوت شهید را در حال تشییع در خیابان محلشان دیده اند و به جمع تشییع کنندگان پیوستند یا جمعیت اندک افغانستانی های ساکن منطقه دولاب هستند که برای بدرقه یکی از فرزندان خود آمده اند هرچه هست غم غربت یکی از رزمندگان خط مقدم نبرد حق و باطل در سکوت سرد شهر بیداد می کرد.

به گفته یکی از شاهدان، شهید جز یک برادر و دایی کسی را در ایران ندارد. انگار قرار است فرزندان فاطمیون همانگونه که درغربت زیسته اند  در غربت هم از این عالم بروند. گویی کسی از تشییع مدافع حرم در محله خبر نداشت. چه بد مردمانی هستند آنان که زنده هستند اما در خواب سرد غفلت مانده اند.

پیکر شهید همچون رودی حیات بخش از بین کوچه های محل رد می شود و دل و جسم عابران و رهگذران را با خود همراه می کند. مغازه دارها و دکان داران با دیدن تابوت سبزرنگ شهید کرکره های خود را پایین می کشند تا به رسم قدیم که هر بار شهیدی به محله باز می گشت از او استقبال می کردند این بار هم در تشییع "میر احمد احمدی" جوانی از رزمنده های مدافع حرم سوریه شرکت کنند. زنان چشمشان که به تابوت در حال حرکت می افتد گریه می کنند. اشکی مادرانه در غم بی مادری شهید.  شاید یاد روزهای جنگ و دفاع مقدس می افتند که هر روزی شهیدی تشییع می شد و صدای شیون مادران و لا اله الا الله اهالی در کوچه ها می پیچید و شوق شهادت را به دل مشتاقین می انداخت. امروز هم با آمدن "میر احمد احمدی" دوباره تاریخ تکرار شد.

پیکر شهید "میر احمد احمدی" پس از تشییع در منطقه سرآسیاب دولاب برای خاک سپاری به گلزار شهدای بهشت زهرا(س) تهران منتقل شد تا در کنار دیگر همرزمانش در قطعه 50 آرام بگیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها