به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۶
معاون فرهنگی سازمان اوقاف خبر داد
معاون فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه زائران پیاده اربعین حسینی در بقاع متبرکه استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه اسکان می‌یابند، گفت: اطعام زائران و توزیع بسته‌های فرهنگی در موکب‌های اوقاف در داخل و خارج از کشور صورت می‌گیرد.
کد خبر: ۵۹۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۳ - 26November 2015

طبخ روزانه ۲۰ هزار قرص نان توسط موکب‌های اوقاف در کربلا/ حضور ۲ هزار مبلغ در مسیر زائران اربعین

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش سراسری معاونین و مدیران کل ستادی و مدیران کل اوقاف و امور خیریه استانها با اشاره به اینکه این سازمان امسال در پیادهروی اربعین به زائران خدمت رسانی می کند، اظهار داشت: امسال سازمان اوقاف و امور خیریه، در اقدامی هماهنگ و با مشارکت خیرین و بهرهگیری از کمک های مردمی و مشارکت 11 اداره کل اوقاف، موکب هایی را برای استقبال و پذیرایی از زائران کربلای معلی و نجف اشرف در مسیر حرکت کاروانهای اربعین برپا نموده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا، 2000 نفر از روحانیون با برپایی خیمه های معرفت و پاسخگویی به مسائل شرعی از سراسر کشور، در مسیرهای حرکت زائران مستقر می شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه افزود: بر همین اساس مقرر شده است تا از استان های تهران و خراسان رضوی روحانیون به خیمه های معرفت مستقر در کربلای معلی و نجف اشرف اعزام شوند.

وی با اشاره به اینکه ادارات اوقاف تهران و خراسان رضوی با برپایی موکب های در مسیر نجف تا کربلا به زائران خدمت رسانی می کنند، افزود: دو موکب توسط این ادارات کل در مسیر فوق برپا شده و هرکدام از دو نانوایی سیار برخوردارند که روزانه 20 هزار قرص نان تهیه و به زوار ارائه می کنند و به همین منظور 70 تن آرد از محل کمک های مردمی از استان خراسان رضوی به محل استقرار این موکب ها اعزام شده است.

شرفخانی با اشاره به اینکه از دو روز پیش از اربعین موکب سوم این ادارات کل در شهر کربلا فعالیت خود را آغاز می کند، تصریح کرد: مبلغان اعزامی به عراق نیز در طول مسیر و در موکب های مختلف اقامه نماز جماعت را برعهده دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: گروه های مختلفی در قالب مستند ساز و همچنین خبرنگار، تصویربردار و عکاس برای ثبت وقایع این حماسه بزرگ حسینی و فعالیت های این موکب ها به عراق اعزام شده اند.

وی اضافه کرد: هدایای فرهنگی نیز برای کودکان به منظور ثبت خاطره ای شیرین از این سفر در ذهن آنان تهیه شده است که توسط موکب های سازمان اوقاف ارائه میشود و همچنین متن زیارت نامه اربعین نیز چاپ شده و میان زائران توزیع می شود.

شرفخانی با اشاره به اینکه، ادارات کل اوقاف و امور خیریه استانهای اصفهان، قزوین، قم، همدان، کرمانشاه، زنجان و مرکزی به عنوان استان معین در مرز مهران مستقر می شوند، تصریح کرد: این ادارات نیز در همین راستا تمام توان و قوای خود را برای ارائه هرچه بهتر خدمات به زائران عزیز با کمک خیرین و متولیان موقوفات و همچنین از محل منطبق نیات مرتبط با این موضوع بکار خواهند گرفت تا بتوانند این فعالیت ها را به بهترین شکل انجام دهند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: عمده فعالیتهای ما در ایام اربعین و پس از آن و راهپیمایی عزاداران در مرزهای کشورمان و مسیر راهپیمایی در کشور عراق است.

شرفخانی با اشاره به اینکه ارائه خدمات فرهنگی، توزیع بستههای فرهنگی بین زائران، پذیرایی و همچنین اطعام زائران حسینی از جمله اقداماتی است که در این موکبها صورت میگیرد، افزود: این فعالیتها با هدف ارتقاء خدمات به زائران محترم و همچنین ادای دین به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) صورت میگیرد که ما هرچه که در این راه انجام دهیم، کم است.

وی با اشاره به بخشی از خدمات اسکان اوقاف به زائران گفت: برای پذیرایی از زائران پیاده اربعین حسینی بقاع متبرکه استانهای ایلام، خوزستان و کرمانشاه تجهیز شده است تا در صورت نیاز زائران را اسکان دهند که بدین منظور 5 امامزاده در استان کرمانشاه ، 6 ورزشگاه و 5 مسجد در مسیر حرکت زائران و همچنین دو امامزاده سید حسن(ع) و علی صالح(ع) در ایلام و مسجدی در مهران برای اسکان زائران آمادهسازی شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: همچنین موکب اداره کل اوقاف استان اصفهان در 200 متری پل زائر شهر مهران ایجاد و روزانه 4 هزار پرس غذا به زائران ارائه میکند و بصورت ویژه زائران را در مسیر بازگشت اطعام خواهد کرد.
انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار