به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
رضایی در واکنش به ساقط شدن هواپیمای روسی:
دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که چه کسی از جنگ ترکیه و روسیه نفع می‌برد، غیر از صهیونیست‌ها، گفت: ترکیه چه نفعی از این درگیری‌ها خواهد برد؟
کد خبر: ۵۹۸۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۲ - 26November 2015

ترکیه می‌خواهد پیشمرگ آمریکایی‌ها شود/ جنگ روسیه و ترکیه به نفع صهیونیست‌ها خواهد بود

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، سرلشکر محسن رضایی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (پنجشنبه) در گردهمایی بزرگ بسیجیان استان هرمزگان که در ورزشگاه تختی بندر عباس برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در این مراسم اظهار داشت: بسیج شجره طیبهای است که امام راحل در دل جوانان ما کاشتند. بسیج یعنی دل به دریا زدن و خطر کردن. یعنی تبلور ارزشهای الهی و انسانی. یعنی ابهتشکنی قدرتهای بینالمللی و به تمسخر گرفتن قدرت پوشالیشان. بسیج یعنی بصیرت و آگاهی.

رضایی افزود: امروز را باید به همه بسیجیان در اقصی نقاط جهان تبریک گفت و به بسیجیان قدیم و عزیزانی که تازه به این شجره طیبه پیوستهاند تبریک بگوییم.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام با تحلیل نقشههای دشمن در منطقه و جهان اسلام گفت: امروز برنامه و نقشه جدیدی از سوی قدرتهای بینالملل کشیده شده است. بیش از هفتاد سال است که یک سیاست نوشته شده در غرب در حال انجام است، سیاستی برای عقب نگه داشتن جهان اسلام.

وی افزود: برای رسیدن به این سیاست، برنامههای جدیدی نوشته شده است. اثر این نقشه را در بحرین، سوریه، یمن و عراق میبینید. میخواهند مسلمانان را عقب نگه دارند. اگر اسرائیل نتوانست نیل تا فرات را از آن خود کند، امروز هواپیماهایی از جهان اسلام، همان نقشه را پیاده میکنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اگر استقلال و امنیت نباشد، پیشرفت در اقتصاد و صنعت پدید نمیآید. اگر استقلال و امنیت را از کشورهای اسلامی گرفتند، دیگر پیشرفتی نخواهد بود. اگر امنیت کشوری از بین برود تمام سرمایهگذاریها از بین خواهد رفت. امروز برنامههای علیه امارات، بحرین و کویت هست و خودشان متوجه نیستند. کویتیها در هنگام اشغال توسط صدامیان، پشیمان شدند.

رضایی افزود: پدیده اسرائیل، جنگ عراق علیه ایران و کویت، حمله عربستان به یمن، ناآرامیهای عراق و سوریه، اینها همه نشانههای آن برنامه است. غربیها برای یکصد و پنجاه کشته در پاریس که ما آن حملات را محکوم میکنیم، چه غوغایی به پا کردند اما برای ششصد کودک فلسطینیی که زیر آوار بمبارانهای اسرائیلی جان دادند اما قطرهای اشک نریختند. اگر آقای اولاند و اوباما برای آن کودکان گام بر میداشتند، ناامنیهای امروز نبود.

وی با اشاره به کودک کشی و تجاوزات رژیم مجعول صهیونیست، گفت: چرا اسرائیل دست از کشتار برنمی دارد؟ این سیاست حمایت از اسرائیلیها و ایجاد ناامنی چه مزایایی برای آمریکا دارد؟ نخست آنکه اگر جهان اسلام ناامن باشد، اسرائیل در امنیت خواهد بود. هدف دوم آنها این است که فروش سلاح را افزایش دهند. پول نفت کشورهای اسلامی را خرج سلاح و هواپیما میکنند. هم سرمایه ملی جهان اسلام به باد میرود و هم جنگ و خونریزی به وجود می آید. هدف سوم از ایجاد ناامنی این است که میخواهند جلوی وحدت جهان اسلام را بگیرند و از پیشرفت جهان اسلام جلوگیری کنند و از مسلمانان سواری بگیرند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حمله هواپیماهای ترکیه به هواپیمای نظامی روسیه گفت: جنگندههای روسیه که مشغول نبرد با داعش هستند و تروریستها را بمباران میکنند. هواپیمای روسیه را در فضای سوریه ساقط میکنند. می خواهند جهان اسلام را وارد درگیری کنند. چه کسی از جنگ ترکیه و روسیه نفع می برد؟ غیر از صهیونیستها؟ ترکیه چه نفعی از این درگیری ها خواهد برد؟ غیر از این که پیشمرگ آمریکاییها بشود؟ یا حادثه تکفیریها که چهره نامهربان و تروریستی از جهان اسلام معرفی میکنند؟ اگر داعشیها و تفکیریها یک جرم داشته باشند که باید با آن مبارزه کرد، همین چهره خشن و دور از واقعیت اسلام است.

رضایی خاطرنشان کرد: مسلمانان باید دست به کار شوند و با تکفیریها وارد مبارزه شوند تا پای بیگانگان به کشورهای اسلامی باز نشود.

وی خطاب به حکام منطقه گفت: غربیها صدام و شاه ایران را تنها گذاشتند، شما را هم تنها میگذارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اگر امام و رهبری نبودند، ایران در سیاستهای ناخواسته عوامل نفوذی وارد سرابها و دیکتاتوری میشود. حالا هم طراحان نقشه ناامنی میخواهند با شکل نفوذ و خنده به ایران وارد بشوند. ولی کور خواندهاند. شما اگر میتوانستید با تحریم و تجاوز پیش بروید، این قیافه را نمیگرفتید. هیچ علایم مثبتی از آمریکا نمیبینیم که بتوانیم اعتماد کنیم.


وی در پایان تاکید کرد: بسیج باید با بصیرت و آگاهی در صحنه باقی بماند تا ملت ما در تاریخ به حاشیه نرود و توطئهها را دفع کند. بسیج جز به ایثار و فداکاری و شهادتطلبی نمیاندیشد. امیدواریم این بازوی پرتوان در اختیار ولی فقیه باقی بماند.

در ابتدای این مراسم سرلشکر محسن رضایی از یگان ها و گردان های مختلف بسیج استان سان دیدند. همچنین سردار ترابی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) در شروع مراسم، حضور سرلشکر محسن رضایی را در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در میان بسیجیان هرمزگان را خیر مقدم گفت و گزارشی از حماسه ها و وضعیت رزمندگان پاسدار و بسیجی استان هرمزگان ارائه کرد.
منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار