به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
اخبار دفاعی در هفته‌ای که گذشت؛
برهم خوردن موازنه‌ها در پی آزمایش موفق «موشک عماد»، رصد ماهواره‌های دشمن در فضا با رادارهای سپاه، نشانه‌روی 100هزار موشک و راکت حزب‌الله به سوی سرزمین‌های اشغالی،...
کد خبر: ۵۷۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹ - 13November 2015

از رصد ماهواره‌های دشمن در فضا با رادارهای سپاه تا نشانه‌روی 100هزار موشک و راکت حزب‌الله به سوی سرزمین‌های اشغالی

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، سرفصل مهمترین اخبار دفاعی در هفتهای که گذشت در ذیل آمده است.
 
(برای مشاهده متن کامل خبر، روی تیتر کلیک کنید)

سرلشکر ایزدی از شهدای شمال غرب کشور تقدیر کرد
سردار غیاثی به نمایندگی از معاون اشراف و راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح از مقام شامخ دو تن از شهدای شمال غرب کشور تقدیر به عمل آورد.

تلاش دشمن برای توقف «تولیدات ایرانی»/ سرمایهگذاری روی مصرف تولیدات داخلی
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تلاش دشمن برای جلوگیری و توقف «تولیدات ایرانی» گفت: راه حل اساسی برای گذر از موانع و مشکلات، اجرای کامل سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

دستگیری تعدادی از مدیران گروههای شبکههای موبایلی ضداخلاقی
تعدادی از مدیران گروههای فعال در شبکههای اجتماعی موبایلی به واسطه اقدامات ضدامنیت اخلاقی بازداشت شدند.

ایران دست روی دست نمیگذارد که برایش تعیین تکلیف کنند/بدترین راه مقابله با نفوذ تبدیل آن به موضوعی جناحی است
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: بدترین راه مقابله با نفوذ تنزل موضوع نفوذ است و تبدیل آن به یک موضوع جناحی و استفاده از آن برای حذف رقیب است چیزی که این روزها مطرح می شود.

آمریکا از کدام دستاوردهای تسلیحاتی ایران احساس نگرانی میکند؟
پرواز شناسایی چندباره پهپادهای سپاه پاسداران و قرار گرفتن بر فراز شناورهای رزمی کشورهای فرامنطقه ای در خلیج فارس ازجمله ناوهای هواپیمابر بوش و بازگشت سالم به مبدأ پروازی نیز بیانگر پیشرفتهای قابل ملاحظه ایران اسلامی در این عرصه است.

وزیر دفاع آمریکا عاقلانهتر حرف بزند و باعث گرفتاری کشورش نشود
وزیر دفاع کشورمان در واکنش به سخنان اخیر همتای آمریکایی خود گفت: وزیر دفاع آمریکا با نگاهی به گذشته عملکرد خود در این موضع مسئولیتی، موضعگیریهای قلدرمأبانه و اشتلم کننده خود را بررسی کرده و از این پس عاقلانهتر و محتاطتر حرف بزند.

اجرای دقیق آموزشهای نظامی در آموزشگاههای ارتش
فرمانده کل ارتش بر اجرای دقیق آموزشهای نظامی و تربیت نیروهایی کارآمد، بانشاط و شجاع در آموزشگاههای ارتش تاکید کرد.

اقتدار دفاعی ما برای مقابله با فتنهانگیزی آمریکا و رژیم صهیونیستی است/ وزیر دفاع آمریکا زیادهگویی کرده است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمنان اصلی ایران، آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی هستند و اقتدار دفاعی ما برای مقابله با فتنهانگیزی آنها است.

بازآماد هواپیماهای F14 ،F7 و هواپیمای آموزشی PC7
متخصصان و کارکنان فنی گردان اورهال پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان دو فروند جنگنده F14 و F7 و یک فروند هواپیمای آموزشی PC7 بازآماد (اورهال) کردند.

مواضع ایران در قبال مقاومت تغییری نکرده است/ توافق هستهای به منزله حل و فصل مناقشات بین آمریکا و ایران نیست
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل منطقهای مانند حزب الله لبنان، سوریه، یمن، بحرین، عراق و فلسطین بعد از پذیرش توافق هستهای هیچ تغییری نیافته است.

رصد ماهوارههای دشمن در فضا با رادارهای سپاه/ شلیک پهپادهای سپاه به دشمن در ۳ هزار کیلومتری
جانشین فرمانده کل سپاه از توانمندی پهپادهای سپاه در انجام عملیات علیه دشمن با فاصله سه هزار کیلومتر فراتر از مرزها خبر داد و گفت: رادارهای ما میتوانند ماهوارههای دشمن را در فضا رصد کنند.

درصورت تهدید در سیاستمان تجدید نظر میکنیم
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: هرگونه رفتار غیرسازنده و یا ادامه روند تهدید و خصومت مانع از توسعه همکاری و موجب تجدید نظر در سیاستها خواهد شد.

هیچ مکثی در تولید قدرت بازدارندگی ایران قابل پذیرش نیست
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: هیچ مکثی نسبت به تولید قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در حوزه نیروهای مسلح قابل پذیرش نیست.

راهبرد وزارت دفاع رقابت در عرصه جهانی است
وزیر دفاع گفت: راهبرد وزارت دفاع دستیابی به بالاترین سطوح کیفیت و رقابتپذیری در عرصه جهانی است.

آزمایش موفق «موشک عماد» موازنهها را برهم زد
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آزمایش موفقیتآمیز موشک عماد بود که بهعنوان یک اقدام بزرگ در این عرصه، تغییر تفکر راهبردی جهان نسبت به ایران را به دنبال داشت و موازنهها را بر هم زد.

محصولات صنعت دفاعی متناسب با حوزههای دفاعی کشور طراحی و ساخته شود
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امروز محصولات صنعت دفاعی بهشدت رقابتی و نسل فناوریها به سرعت در حال تغییر است، گفت: تجهیزات به لحاظ کیفیت و مطلوبیت باید قابل اعتماد و متناسب با حوزههای دفاعی جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخته شود.

بودجه ستاد کل نیروهای مسلح افزایش مییابد
سخنگوی دولت از افزایش بودجه تخصیصی ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد.

اقتدار ایران در مجامع بینالمللی مدیون صلابت رزمندگان در آن سویمرزهاست
معاون هماهنگکننده نیروی زمینی سپاه گفت: اگر درایت و حضور مؤثر تفکر و تجربه سلحشورانه و نیز نیروی انسانی مومن،فهیم و با انگیزه در جبهههای مختلف مقابله با فتنه استکبار از جمله سوریه نبود، مطمئناً شاهد امنیت و اقتدار امروز نبودیم.

با تحکیم ارزش های دینی و ارتقاء همبستگی در جامعه میتوان مانع نفوذ دشمن شد
نماینده ولی فقیه در ارتش گفت: برای جلوگیری از نفوذ دشمن در عرصه های مختلف باید ارزش ها و باورهای دینی در جامعه تحکیم شود و در ارتقای سطح وحدت، همبستگی و همدلی در بین مردم و مسئولان تلاش فراوانی کنیم.

اجرای اقتصاد مقاومتی با کارشکنیهای بسیاری مواجه است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز مسئله مهم و مطرح در کشور اقتصاد مقاومتی است؛ البته در این راستا کارشکنیهای زیادی میشود.

برای معرفی قهرمانان جنگ آماده همکاری با سینماگران هستیم
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش ضمن انتقاد از کمتوجهی سینماگران عرصه دفاع مقدس به قهرمانان ارتش در دوران جنگ تحمیلی گفت: برای معرفی قهرمانان جنگ آماده همکاری با تهیهکنندگان و سینماگران هستیم.

تهران و مسکو درباره سرنوشت اسد اختلافنظر ندارند/ انتقال S-300 بعد از طی مراحل فنی
دبیر شواری عالی امنیت ملی با بیان اینکه تهران و مسکو درباره سرنوشت بشار اسد اختلافنظر ندارند، گفت: ما با اعراب مشکلی نداریم که بخواهد گفتوگوی عربی - ایرانی برگزار شود.

ترویج فرهنگ جهاد و شهادت بهترین راه مقابله با نفوذ دشمن است
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ترویج فرهنگ جهاد، شهادت ایثار و مقاومت را بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ دشمن در صفوف به هم پیوسته ملت ایران و همچنین ملتهای مسلمان جهان دانست.

دشمن جرأت تجاوز به سرزمین اسلامی ما را نخواهد داشت
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه هیچ دشمنی جرأت تجاوز به سرزمین اسلامی ما را نخواهد کرد، گفت: 200هزار شهید ما برای دفاع از کشور و ناموس و برای آزادی و استقلال و اسلام جان دادند.

خائنین و سادهاندیشان قصد باز کردن پای آمریکا به ایران را دارند/ اظهار رضایت رهبری از نمایش شهر موشکی
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: عدهای سادهاندیش، مغرض، خائن و نفوذی قصد باز کردن پای امریکا به ایران را دارند.

ادامه مقاومت دزفول علیرغم اصابت 186 موشک، 2500 گلوله توپ و 330 حمله هوایی
دبیر ستاد بزرگداشت روز چهارم خرداد گفت: در طول جنگ تحمیلی 186 موشک و بیش از 2 هزار و 500 گلوله توپ به دزفول اصابت کرد و این شهر طی 330 سورتی پرواز جنگندههای بعثی مورد بمباران قرار گرفت؛ ولی مقاومت مردم همچنان ادامه یافت.

دشمن با ایجاد یأس و ناامیدی در جوانان به دنبال نفوذ در جامعه اسلامی است
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: امروز دشمن با ترویج مدگرایی، ایجاد یأس و ناامیدی در جوانان، ترویج فساد و فحشا و ایجاد اختلافات قومیتی در جامعه ایرانی به دنبال نفوذ در جامعه اسلامی است.

100 هزار موشک و راکت برای شلیک به سرزمین اشغالی در اختیار حزبالله است
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: به برکت انقلاب و ترویج روحیه جهاد، فلسطینیها که زمانی به دشمن سنگ پرتاب میکردند امروز موشک میزنند، و بیش از 100 هزار موشک و راکت برای شلیک به هر نقطه از سرزمین اشغالی در اختیار حزبالله است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار