به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
منابع فلسطینی شامگاه جمعه از تعلیق بازداشت اداری «خلیل عواوده» اسیر فلسطینی دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند.
کد خبر: ۵۴۰۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳ - 20August 2022

بازداشت اداری «خلیل عواوده» اسیر فلسطینی تعلیق شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از فلسطین الیوم، منابع فلسطینی از تعلیق بازداشت اداری «خلیل عواوده» اسیر فلسطینی خبر دادند.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه حکمی فوری را پیرامون تعلیق بازداشت اداری «خلیل محمد عواوده» اسیر فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زده است، صادر کرد.

در همین حال، رئیس باشگاه اسرای فلسطینی گفت: ما در خصوص حکم تعلیق بازداشت اداری خلیل عواوده تردید داریم و این امر به معنای توقف بازداشت وی نیست.

وی همچنین تاکید کرد که بازداشت عواوده پس از آتش بس در غزه نباید حتی یک روز تداوم پیدا می‌کرد.

وکیل خلیل عواوده هم خبر داد که اعتصاب غذای عواوده متوقف نخواهد شد چرا که وی خواستار آزادی خود است نه تعلیق بازداشت.

عواوده در نخستین اظهارات خود گفت: تعلیق بازداشت اداری به اعتصاب غذای من پایان نخواهد داد و تا زمان آزادی نهایی ادامه دارد. به ملت فلسطین و همبستگی آن‌ها با من در اعتصاب غذا درود می‌فرستم.

بازداشت موسوم به «اداری» از جمله سیاست‌های دستگیری بدون تفهیم اتهام است و این روش به مقام‌های رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد فلسطینی‌ها را بدون دلیل و تفهیم اتهام یا برگزاری محاکمه تا ۶ ماه زندانی کنند و دوران حبس این زندانیان برای مدت زمان نامحدود قابل تمدید خواهد بود.

این در حالی است که یک مسئول امنیتی رژیم صهیونیستی پیش از این در اظهارنظری که نشان از بیگانه بودن صهیونیست‌ها با تعهدات و شانه خالی کردن از تعهدات جنگ سه روزه است، اعلام کرد: آزادی اسیر خلیل عواوده و بسام السعدی اصلا در دستور کار رژیم صهیونیستی نیست.

دورون کادوش خبرنگار نظامی رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از این مسئول صهیونیست مدعی شد که این رژیم هیچ تصمیمی برای آزادی این دو اسیر فلسطینی ندارد.

با وجود اینکه آزادی بسام السعدی و خلیل عواوده یکی از مسائل مطرح شده در توافق آرام‌سازی اوضاع در غزه بود، تا این لحظه رژیم صهیونیستی اقدامی در راستای آزادی آنان انجام نداده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها