به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵
رئیس اورژانس کشور:
میعادفر گفت: ما به عنوان مسئول کمیته بهداشت و درمان تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا زیرساخت‌های لازم در این ایام برای سفر زوار اربعین فراهم شود.
کد خبر: ۵۳۹۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴ - 16August 2022

تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا زیرساخت‌های لازم برای سفر اربعین فراهم شودبه گزارش دفاع‌پرس از اهواز، «جعفر میعادفر» رئیس سازمان اورژانس کشور امروز در حاشیه بازدید از مرکز بهداشتی، درمانی نقطه مرزی شلمچه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال بعد از دو سال درگیری با ویروس کرونا شاهد حضور مسافران اربعین خواهیم بود و پیش‌بینی می‌کنیم که بخش عظیمی از هموطنان از مرزهای کشور برای زیارت، راهی کشور عراق شوند.

وی افزود: ما به عنوان مسئول کمیته بهداشت و درمان تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا زیرساخت‌های لازم در این ایام برای سفر زوار اربعین فراهم شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: خوشبختانه در منطقه شلمچه که زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان است زیرساخت آماده شده است و فضای بسیار خوبی که ظرفیت حداقل ۱۰۰ تخت را دارد در این محل آماده خدمات‌رسانی به زائران می‌شود.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما این است که اگر بیماری به این مرکز مراجعه کرد اقدامات اولیه درمانی برای وی انجام و بعد از آن به بیمارستان‌های منطقه منتقل شود و این فضا برای حوادث احتمالی آماده و خالی بماند.

میعادفر، گرمازدگی، بیماری‌های عفونی و مسمویت‌های غذایی به واسطه گرما را از تهدیدهای پیش‌رو عنوان کرد و افزود: در این خصوص نیز پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است و امروز آخرین بازدید قبل از اربعین را از مرز شلمچه داشتیم تا هماهنگی‌های لازم با دانشگاه علوم پزشکی آبادان داشته باشیم که زوار با کمترین آسیب از این سفر معنوی استفاده کنند.

رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: در مرزهای ریمدان و میرجاوه که زائران افغانستانی و پاکستانی از آنها عبور می‌کنند نیز یکسری زیرساخت و امکانات بهداشتی را آماده کردیم و به عنوان مثال در مرز ریمدان یک بیمارستان صحرایی، یک پایگاه اورژانس، یک اتوبوس آمبولانس و چند تیم بهداشتی مستقر خواهند شد و از دهم شهریور تا زمان اعلام پایان عملیات توسط ستاد اربعین، کار خود را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها