به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷
نماینده ولی‌فقیه در یزد:
آیت‌الله «ناصری» گفت: در آموزش کشور سه اصل تدین، تفکر و تعقل را جمع کردند و نگذاشتند وارد عرصه مدیریت شود به همین دلیل سبک آموزش کشور دچار مشکل است.
کد خبر: ۵۳۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶ - 16August 2022

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی‌فقیه در یزد صبح امروز در دیدار با «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: سبک آموزش کشور دچار مشکل است، در آموزش کشور سه اصل تدین، تفکر و تعقل را جمع کردند و نگذاشتند وارد مدیریت شود به همین دلیل مدیریت کشور به مشکل برخورده است.

وی افزود: غربی‌ها به دنبال این هستند که فرزندان این کشور الگوی مشخصی نداشته باشند و وقتی الگو نداشته باشد خدا هم ندارند.

امام جمعه یزد اظهار داشت: تفکر اصل مهمی است که در کشور ما وجود ندارد و دانش‌آموز بعد از ۱۲ سال تحصیل بیکار می‌ماند، چون فقط حفظیات را وارد آموزش کرده‌اند و البته حتی اساتید ما هم تنها به تدریس اکتفا کردند و نرفتند به سمت این موضوع که چیز جدیدی را اختراع کنند.

ناصری اضافه کرد: برخی از مدیران کشور ما نیز فکر نمی‌کنند و اگر قبل از جلسه یک ساعت فکر و تدبیر کنند بسیار خوب است و نتایج بهتری می‌گیرند.

وی عنوان کرد: باید تولید علم کرد و چیز جدیدی اختراع کرد برای همین باید یک گروه باشد که از افراد کارکرده و فکر کرده وارد کارخانه‌ها شوند و سیستم کارخانه‌ها را به خود کفایی برسانند و اینطوری است که خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

امام جمعه یزد ادامه داد: اصل مهم دیگر موضوع تعقل است که خوبی را از بدی و دوست را از دشمن تشخیص می‌دهد، اما این اصل نیز در سیستم آموزشی کشور ما مغفول مانده است.

ناصری بیان کرد: در سیستم آموزش کشور نگذاشتند تعقل فرزندان ما رشد کند و قدرت تحلیل ندارند و تشخیص نمی‌دهند این موضوع را در ابتدای انقلاب در بین عده‌ای بود؛ لذا باید سیستم آموزش و پرورش اساسی تغییرکند و این سه اصل وارد سیستم شود.

وی با تاکید براهمیت دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: این دانشگاه سالانه چندین هزار وردوی دارد و از دیپلم وارد اینجا شده و این افراد در آینده زندگی فرزندان در دست آن‌ها خواهد بود پس باید برای آن‌ها برنامه داشته باشیم که اگر این اتفاق رخ ندهد نسل بعدی کشور نیز همین مشکل را خواهیم داشت.

امام جمعه یزد با بیان اینکه باید یک فرد مرجع و عامل در رأس دانشگاه فرهنگیان باشد تأکید کرد: از معاونت علمی رئیس‌جمهور می‌خواهیم که تلاش کنند این دغدغه و تغییر دانشگاه فرهنگیان و سیستم آموزش و پرورش در بین مدیران ایجاد شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها