به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
منابع لبنانی اعلام کردند که رژیم صهیونیستی با طرح پیشنهادی لبنان برای ترسیم مرز‌های دریایی مخالفت کرده است.
کد خبر: ۵۳۹۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱ - 12August 2022

مخالفت رژیم صهیونیستی با پیشنهاد لبنان در مورد مرز‌های دریاییبه گزارش گروه بین‌المل دفاع‌پرس، روزنامه النشره لبنان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با طرح پیشنهادی لبنان برای ترسیم مرز‌های دریایی مخالفت کرده است.

از سوی دیگر «الیاس ابو صعب» نائب رئیس مجلس لبنان اخبار رسانه‌ها در مورد مذاکرات ترسیم مرز‌های دریایی با رژیم صهیونیستی را رد کرد و گفت: این، با موضع رسمی لبنان در این مورد تناقض دارد.

وی افزود: مذاکرات ترسیم مرز‌های دریایی با رژیم صهیونیستی برای همیشه ادامه ندارد و باید تا قبل از ماه سپتامبر آینده نتیجه آن مشخص شود.

نائب رئیس پارلمان لبنان در دیدار با میشل عون رئیس جمهور این کشور، اوضاع کلی این کشور، تحولات سیاسی کنونی و روند مذاکرات برای ترسیم مرز‌های دریایی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

وی گفت: برای حفظ ثبات لبنان باید مذاکرات تا پیش از ماه سپتامبر آینده به نتیجه برسد.

از سوی دیگر آموس هوکشتاین میانجی گر آمریکایی بر ادامه مذاکرات برای ترسیم مرز‌های دریایی رژیم صهیونیستی با لبنان تاکید کرد.

پیش از میانجی گر آمریکایی به لبنان و سرزمین‌های اشغالی سفر کرده بود.

چندی پیش جنبش مقاومت اسلامی حزب الله لبنان، با انتشار تصاویری از مختصات دقیق کشتی‌ها و سکو‌های گازی رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه، به صهیونیست‌ها هشدار داد که این تجهیزات در تیررس قرار دارد و بازی با زمان فایده‌ای ندارد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها