به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۷
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: از زنجیره جدید از ماشین‌های سانتریفیوژ که دو هفته پیش فرآیند نصب و گازدهی به آن‌ها در فردو به انجام رسید، اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد برداشت شد.
کد خبر: ۵۳۳۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶ - 10July 2022

برداشت اورانیوم ۲۰ درصد زیرنظر آژانس استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگویی با اشاره به انتشار خبر‌هایی در رسانه‌های بین المللی مبنی بر «افزایش میزان غنی‌سازی اورانیوم در ایران» اظهار داشت: گاز دهی به یک زنجیره جدید از ماشین‌های سانتریفیوژ IR ۶ حداقل دو هفته پیش به آژانس اطلاع داده شد، و پیشتر آژانس در این خصوص اطلاع رسانی کرد که بلافاصله، رسانه‌های بین‌المللی با هدف پیگیری اهداف خاص، آن‌ را با بزرگنمایی و منعکس کردند.

وی ادامه داد: اقدام روز گذشته ایران در برداشت محصول ۲۰ درصد از این زنجیره بخش فنی پایانی این اقدام اعلام شده قبلی بود که توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر اطلاع رسانی و اخیراً هم راستی آزمائی شده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: این اقدام سازمان انرژی اتمی در اجرای تکالیف قانونی سازمان در راه اندازی و گاز دهی یک هزار دستگاه (شش زنجیره) از ماشین سانتریفیوژ IR ۶ صورت گرفته است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها