به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:
«رضا ثقتی» با بیان اینکه پیگیری مسکن خبرنگاران جزو اولویت‌های ارشاد است، گفت: مسکن ملی خبرنگاران تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.
کد خبر: ۵۳۲۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸ - 06July 2022

مسکن ملی خبرنگاران تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود

به گزارش دفاع‌پرس از رشت، «رضا ثقتی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان امروز در نشست خبری با بانوان بسیج رسانه گیلان، اظهار داشت: بسیج رسانه بهترین حلقه اتصال رسانه با ارشاد اسلامی بوده و این حلقه باید قوی‌تر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اقدامات ارزشمند سپاه در بخش‌های مختلف، تصریح کرد: سپاه همیشه کمک حال دولت در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بوده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ یک مقوله فراسازمانی است، افزود: نمی‌توان فقط از یک سازمان در خصوص فرهنگ انتظار خدمات رسانی داشت؛ همه سازمان‌ها باید خود را متولی فرهنگی بدانند و دست ارشاد اسلامی را بگیرند.

ثقتی با اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های پیش روی رسانه و خبرنگاران، خاطرنشان کرد: پیگیری مطالبات خبرنگاران جزو وظایف ارشاد است و تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه پیگیری مسکن خبرنگاران جزو اولویت‌های ارشاد است، تاکید کرد: مسکن ملی خبرنگاران تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه با تعامل و هم افزایی می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد، متذکر شد: مدیران کل را برای حل مشکلات صنفی خبرنگاران به خط می‌کنیم.

وی، عدم تعامل مدیران با خبرنگاران را یک نقیصه بزرگ دانست و اظهار داشت: عدم پاسخگویی و نقدپذیری برخی مدیران، انتقاد به حق رسانه‌ها است.

ثقتی با بیان اینکه ارتباط با رسانه‌ها باید جزو اولویت‌های مدیران باشد، افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه بازوان توانمند دستگاه‌های اجرایی در رسیدگی به امورات محوله هستند.

وی با بیان اینکه دنبال نظام‌مند کردن و عادلانه سازی آگهی‌های مطبوعاتی هستیم، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با پایش‌های میدانی و بررسی‌های کارشناسانه آگهی‌های تبلیغاتی را به نفع جریان فعال در حوزه رسانه سوق دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با ارائه آماری از تعداد رسانه‌های مکتوب و مجازی گیلان، خاطرنشان کرد: موفقیت‌های خبرنگاران در آوردگاه‌های ملی و منطقه‌ای نشان دهنده درک و توانمندی بالای رسانه‌ای گیلان است.

وی با اشاره به آموزش محور بودن خبرنگاران و اصحاب رسانه، تاکید کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه گیلان باید دنبال حرفه‌ای‌تر شدن باشند.

ثقتی با بیان اینکه کار‌های زمین مانده زیادی در ارشاد وجود دارد، متذکر شد: از روزی که آمدم تلاشم این بوده که مشکلات و خلاء‌های فرهنگی گیلان را پوشش دهیم.

وی با اشاره به لغو کنسرت موسیقی در سالروز زلزله ۳۱ خرداد، تصریح کرد: مطالبه رسانه‌ها و مردم رودبار خصوص لغو برگزاری کنسرت در ۳۱ خرداد به حق بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر بانک اطلاعاتی دقیق و پالایش رسانه‌ای، افزود: پالایش رسانه‌ای به عدالت گستری در این بخش کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه متن‌های انتقادی به پیشرفت کاری ارشاد کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران چشم بینا و اهرم‌های نظارتی مدیران و دستگاه‌ها هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار