به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۷
نماینده مردم در مجلس:
بابایی گفت: وظیفه حاکمیت است که در ابعاد مختلف از شرکت‌های دانش‌بنیان تا رسیدن به نقطه صادرات محور حمایت کرده و لازم است ساختار بیمه‌ای کشور نیز به نفع شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان اقتصادی در این شرایط سخت تغییر کند.
کد خبر: ۵۳۲۸۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲ - 06July 2022

ساختار بیمه‌ای کشور به نفع شرکت‌های دانش بنیان اصلاح شود

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «علی بابایی کارنامی» عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با تاکید بر ضرورت بستر سازی برای رشد شرکت‌های دانش بنیان و تحقق شعار سال، اظهار داشت: از بیمه مرکزی انتظار می‌رود که زیرساختی را فراهم کند که تمام تفکرات و گفتمان‌های فنی، اقتصادی و تولیدی در سطح کشور خود را در فضای امنی دیده و ریسک فعالیت در این حوزه‌ها کاهش یابد. یکی از بستر‌های مهم اقتصادی در سطح کشور نیز شرکت‌های دانش بنیان هستند.

وی در ادامه  مطرح کرد: حمایت بیمه مرکزی باید از شرکت‌های دانش بنیان بیشتر باشد، چراکه شرکت‌های دانش بنیان همانند نوزادان تازه متولد شده هستند و لازم است از آن‌ها به طور ویژه محافظت شوند. یکی از شاخص‌های حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال کاهش ریسک بیمه‌ای است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در تمام دنیا اینگونه است که تا زمانی که یک بنگاه دانش بنیان به نقطه صادرات محور محصولات و خدمات خود برسد از آن حمایت ویژه صورت می‌گیرد. باید ضمانت‌های قانونی، اقدامات حمایتی و کاهش ریسک بیمه‌ای و تسهیلات بانکی همه در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرد. حاکمیت باید در ابعاد مختلف از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: از بیمه مرکزی نیز این توقع می‌رود، متاسفانه از ابتدا تاکنون ساختار بیمه مرکزی چندان مطلوب نبوده است. بیمه ما با استفاده از تجربه‌های دنیا نتوانسته ضمانتنامه‌هایی در حوزه تجاری سازی، تولید، خدمات و سایر پارامتر‌های بنگاه داری صادر کند که با استاندارد‌های روز دنیا همخوانی داشته باشد. متاسفانه ما در مقایسه با شاخص‌های دنیا در این حوزه نیز دچار عقب ماندگی هستیم.

بابایی افزود: انتظار می‌رود امروز که حال بنگاه‌های اقتصادی خوب نیست ساختار بیمه‌ای اصلاح شده و به کمک فعالان اقتصادی بشتابد. ساختار بیمه‌ای باید به نفع تولید و به ویژه شرکت‌های دانش بنیان اصلاح شود. نگاه ما باید به سمت تولید کنندگان به ویژه شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی باشد آنگاه است که می‌توانیم در مسیر تحقق شعار سال گام برداریم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها