به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
مشاور ارشد وزیر خارجه در دیدار هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران از تداوم روند رو به پیشرفت فرآیند سیاسی در لبنان و تلاش‌های سازمان ملل در جهت رفع مشکلات سیاسی و اقتصادی این کشور حمایت می‌کند.
کد خبر: ۵۳۲۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷ - 05July 2022

حمایت ایران از تداوم روند رو به پیشرفت فرآیند سیاسی در لبنانبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، خانم «جوانا ورونیکا» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان که در رأس هیأتی در تهران به سر می‌برد، امروز (سه شنبه) با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.

در این ملاقات آخرین تحولات لبنان و سوریه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه ضمن استقبال از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی در لبنان، اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران از تداوم روند رو به پیشرفت فرآیند سیاسی در لبنان و تلاش‌های سازمان ملل در جهت رفع مشکلات سیاسی و اقتصادی این کشور حمایت خواهد کرد.

خاجی با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به سوریه و نقض حریم هوایی لبنان توسط این رژیم، خواستار واکنش جدی سازمان ملل و جامعه بین‌المللی نسبت به این تجاوزات رو به افزایش رژیم صهیونیستی شد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب آوارگان سوری در لبنان و سایر کشورها، خواستار فراهم کردن شرایط لازم به ویژه در چارچوب طرح‌های بازیابی اولیه مورد تاکید شورای امنیت سازمان ملل جهت بازگشت آوارگان به خانه و کاشانه خود شد.

در این ملاقات دو طرف اقدامات و تلاش‌های سازمان ملل در لبنان و همچنین موضوع آوارگان سوری ساکن در این کشور را به تفصیل مورد بحث و رایزنی قرار دادند.

گفتنی است، د‌ر گفت‌وگوی وبیناری امروز خانم «هیلد هارلدستاد» نماینده ویژه نروژ در امور سوریه با علی اصغر خاجی، آخرین تحولات سیاسی و بشردوستانه سوریه مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

در این گفتگو دو طرف ضمن بررسی آخرین تحولات و تلاش‌های صورت گرفته در چارچوب وضعیت انسانی در سوریه، بر لزوم توجه بیشتر جامعه بین‌الملل و افزایش تلاش‌ها در این رابطه تاکید کردند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار