به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
«دماوند از برج‌های منهتن» روایت زندگی دانشجویی در آمریکا به قلم علی حسن‌زاده توسط سوره مهر به چاپ رسید.
کد خبر: ۵۳۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰ - 05July 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «دماوند از برج‌های منهتن» به قلم علی حسن‌زاده به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری توسط سوره مهر به چاپ رسیده است.

در این کتاب نویسنده خاطرات خود از زندگی دانشجویی در آمریکا با جزئیات کامل و قلمی گیرا و روان سخن گفته‌است. او در این مجموعه خاطراتش به نکات بسیاری پرداخته است. یکی از مهمترین ویژگی‌های این متن، قلم و سبک نگارش خلاقانه و غنای محتوای آن است.

حسن‌زا‌ده با لحنی انتقادی در سراسر کتاب مسائل روز آمریکا را مورد نقد و بررسی قرار داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به نظام سرمایه‌داری آمریکا، ازدواج‌های نیویورکی، مهدیه یا حسینیه‌ای در کالیفرنیا و سیستم آموزشی این کشور اشاره کرد.

علی حسن‌زاده برای این کتاب مقام اول پنجمین جشنواره خاطره نویسی دانشجویان ایرانی خارج از کشور را در سال ۱۳۹۷ کسب کرده است.

«دماوند از برج‌های منهتن» در ۲۸۰ صفحه و در شمارگان ۱۲۵۰ در انتشارات سوره‌مهر منتشر شده است.

سفرنامه‌ای در دل آمریکا روانه بازار نشر شد
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«در راه، بافت‌های مختلف شهری را می‌بینیم که یکی پس از دیگری عوض می‌شود. به ظاهر آن مغازه‌های لوکس و برج‌های سر به فلک‌کشیده، که در اغلب فیلم‌های هالیوودی می‌بینیم، درصد کمی از فضای شهررا به خودشان اختصاص داده‌اند. وقتی با ماشین در شهر سیاحت می‌کنیم، محله‌های بسیار معمولی (در سطح محله‌های معمولی ایران با شمایلی متفاوت) نیز می‌بینیم. به ظاهر برج‌آباد یا همان مکان‌هایی با برج‌های بلند را شهرداری در خیابان‌های مرکزی شهر محدود کرده است و باقی فضا‌های شهری ویلایی است….»

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار