به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
چمران:
رئیس شورای شهر تهران گفت: مدیریت محلی از مدیریت کلان کشور جدا شده و به مردم سپرده شده است. این جداسازی اتفاق بسیار خوبی بوده که هنوز در کشور ما جا نیفتاده است.
کد خبر: ۵۳۲۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶ - 05July 2022

هنوز مدیریت محلی در کشور جا نیفتاده استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «مهدی چمران» رئیس شورای شهر تهران امروز در جلسه شورا شهر با اشاره به نامگذاری روز ۱۴ تیر به عنوان روز قلم و روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، جایگاه نویسندگان را جایگاه بالایی در جامعه دانست و با بیان اینکه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به لحاظ وسعت عمل و تعداد جایگاه خاصی در کشور دارند، اظهار داشت: در قانون اساسی هنوز هم جایگاه شهرداری‌ها به درستی تبیین نشده است.

وی ادامه داد: مدیریت محلی از مدیریت کلان کشور جدا شده و مدیریت محلی به مردم سپرده شده است. این جداسازی اتفاق بسیار خوبی بوده که هنوز در کشور ما جا نیفتاده است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: برخی افراد مسائل کوچک را با نمایندگان در میان می‌گذارند در حالیکه وظایف نمایندگان در شورا و شهرداری است. اگر مردم محل، شورا و شهرداری مسائل محله‌ای را حل کنند بسیاری از موازی کاری‌ها از بین خواهد رفت و هر دو مدیریت کلان و محله‌ای به جایگاه خود خواهند رسید به شرط اینکه حقوقی که باید به شهرداری پراخت شود، عملیاتی باشد.

چمران با بیان اینکه دولت سهم عوارض خود را به خوبی پرداخت کرده است، ابراز امیدواری کرد که روزی فرا برسد که جایگاه شهرداری و دهیاری و تفکیک وظایف این نهاد‌ها با سایر دستگاه‌ها قابل لمس باشد.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده جان باختگان در زلزله هرمزگان، گفت: تمام این زلزله‌ها یک یادآوری برای ما به ویژه در تهران است. بایستی از این حادثه درس عبرت بگیریم و ببینیم که اگر این زلزله در تهران اتفاق می‌افتاد چه فاجعه‌ای پیش می‌آمد.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: ساخت، نظارت بر ساخت و در ابتدا در طراحی و در مرحله بعد اجرای ساختمان باید دقت و توجه جدی صورت بگیرد. باید یاد بگیریم که درست بسازیم تا ساختمان‌ها در برابر این زلزله‌ها پایداری مناسبی داشته باشند که اگر غیر از این باشد فاجعه ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه شهر‌های خواهر خوانده و توانمندی مدیریت شهری، تصریح کرد: این نمایشگاه به اعتقاد من رویداد خوبی بود و در حد توان دستاورد‌ها به نمایش گذاشته شد.

چمران خاطرنشان کرد: توصیه ما این است که مردم از این نمایشگاه بازدید کنند. همایش فرصت‌های سرمایه گذاری نیز اتفاق مهمی است که ۱۵ و ۱۶ تیر در برج میلاد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار