به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که نهاد‌های امنیتی و رسانه‌ای تل‌آویو از ترس افزایش فعالیت پهپاد‌های حزب‌الله لبنان، جلساتی محرمانه برگزار کرده‌اند.
کد خبر: ۵۳۲۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲ - 05July 2022

فعالیت پهپاد‌های حزب‌الله موضوع جلسات محرمانه صهیونیست‌هابه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی فاش کرد که بعد از حضور پهپاد‌های حزب‌الله لبنان در میدان گازی «کاریش»، مقامات امنیتی تل‌آویو امروز در سایه ترس‌ها از فعالیت‌های بیشتر پهپادی جنبش یک جلسه محرمانه تشکیل داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری «i ۲۴»، گزارش این شبکه صهیونیستی اذعان می‌کند که تل‌آویو سعی دارد تا این روایت خود را غالب کند که پهپاد‌های حزب‌الله فقط برای صهیونیست‌ها تهدید امنیتی نیستند و این موضوع یک تهدید جهانی است.

رسانه‌های صهیونیستی ضمن توصیف این جلسه به نشستی کاملاً محرمانه، از برگزاری آن به ریاست «کارین الحرار» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی خبر دادند. علاوه بر او، تمام نهاد‌های امنیتی مانند موساد و شاباک [سازمان اطلاعات و امنیت داخلی تل‌آویو]، ارتش رژیم صهیونیستی و مسئولان رسانه‌ای در این نشست شرکت داشته‌اند.

رسانه‌های عبری‌زبان می‌گویند که مقامات امنیتی تل‌آویو در این نشست مدعی آمادگی برای مقابله با پهپاد‌های حزب‌الله شده‌اند، اما در عین حال، این گزارش‌ها تاکید دارند که پیام‌های اسرائیل به حضور پهپاد‌های مقاومت لبنان در میدان گازی کاریش، پیام‌های واحد و هماهنگی نبوده‌اند.

کشتی اسرائیلی در ماه گذشته به طور غیرقانونی و برای استخراج گاز به میدان گازی کاریش که در منطقه مورد مناقشه بین سرزمین‌های اشغالی و لبنان واقع شده، وارد شد و با عبور از خط ۲۹ مرزی در دریا حریم آب‌های لبنان را نقض کرد.

در حالی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی، ادعا‌های تل‌آویو مبنی بر وجود موافقت‌نامه‌هایی بین آن‌ها و مصر و اتحادیه اروپا برای استخراج گاز از این میدان که قرار است از اوایل ماه سپتامبر آغاز شود، را تکرار می‌کنند. وزیر انرژی رژیم صهیونیستی پی هفته‌های گذشته با سفر به قاره‌های آفریقا و اروپا تلاش کرد تا به مقامات اروپایی و مصری اثبات کنمد که تل‌آویو قادر به تامین نیاز غرب به انرژی است.

روز شنبه حزب‌الله لبنان، فعالیت پهپادی جدید خود اطراف میدان گازی مورد مناقشه با تل‌آویو را اعلام، و تأکید کرد که سه پهپاد متعلق به این جنبش، مأموریت خود را با موفقیت انجام داده‌اند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار