به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
حزب‌الله:
یک منبع ارشد حزب الله گفت: پیام عملیات پهپادی حزب‌الله در میدان کاریش به رژیم صهیونیستی رسید و دشمن باید بداند که قبل از حصول هرگونه توافق در پرونده ترسیم مرز‌ها حق هیچ تحرکی در این میدان را ندارد.
کد خبر: ۵۳۲۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴ - 05July 2022

رژیم صهیونیستی پیام عملیات پهپادی در میدان کاریش را دریافت کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، یک منبع بلندپایه در حزب‌الله در گفت‌وگو با شبکه «او تی وی» درباره نفوذ پهپادی مقاومت به منطقه دریایی مورد مناقشه با فلسطین اشغالی و پرواز ۳ پهپاد حزب‌الله بر فراز میدان «کاریش» اعلام کرد، این پهپاد‌ها حامل پیام‌هایی بودند که باید می‌رسید و البته رسید و در راستای تقویت موضع دولت لبنان در مذاکرات غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی در پرونده مناقشه مرزی است.

این منبع افزود، علاوه بر آن پیام دیگری که این پهپاد‌ها به رژیم صهیونیستی رساندند این بود که به دشمن یادآوری شود قبل از حصول هرگونه توافق در پرونده ترسیم مرز‌ها با لبنان نمی‌تواند هیچ تحرکی در میدان کاریش انجام دهد و ما بر حاکمیت لبنان تاکید داریم.

منبع مذکور در حزب‌الله تصریح کرد، پیامی از آمریکایی‌ها رسیده مبنی بر اینکه لبنان دو ماه فرصت دارد تا توافقنامه تعیین مرز‌ها را تکمیل کند و در این دو ماه اسرائیل در میدان کاریش فعالیت خواهد کرد و همچنین پس از آن اگر توافق صورت بگیرد یا نه، اسرائیل به اکتشاف و حفاری در این میدان ادامه خواهد داد. آیا این به معنای نقض حاکمیت لبنان نیست؟

روز شنبه مقاومت اسلامی لبنان خبر داد که ۳ پهپاد خود را به‌سمت منطقه مورد مناقشه در مرز دریایی لبنان و فلسطین اشغالی به پرواز در آورده است و تأکید کرد که این پهپاد‌ها برای انجام مأموریت شناسایی رفته بودند و این مأموریت را به‌درستی انجام داده و پیام‌های لازم را نیز رساندند.

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند: مشکل اسرائیل این است که نمی‌داند چگونه واکنش نشان بدهد و ما نمی‌دانیم که ارتش چگونه عمل خواهد کرد. پهپاد‌هایی که حزب‌الله به‌سمت میدان کاریش پرتاب کرد این پیام را برای اسرائیلی‌ها داشت که باید به خواسته‌های این حزب پاسخ بدهند. می‌دانیم که توانایی‌های حزب‌الله بسیار مهم‌تر از چیزی است که با پرواز این پهپاد‌ها به نمایش گذاشته شد و در واقع هدف اصلی این عملیات پهپادی رساندن پیام‌هایی به اسرائیل بود نه منحصراً آسیب رساندن به تأسیسات آن. هنوز تکلیف پرونده مناقشه مرزی و آب‌های اقتصادی لبنان و اسرائیل مشخص نشده است و انتظار می‌رود که تنش‌ها در این زمینه ادامه داشته باشد.

روز گذشته نیز یک رسانه اسرائیلی فاش کرد، تحقیقات ارتش اسرائیل نشان می‌دهند روند رهگیری پهپاد‌های حزب‌الله که به‌سوی سکوی گازی کاریش در حرکت بودند با شکست مواجه شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار