به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲
مسئول بسیج سازندگی استان لرستان:
سرهنگ«جهانبخش» گفت: دو هزار و 583 گروه جهادی در استان لرستان ساماندهی شده است.
کد خبر: ۵۳۲۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶ - 04July 2022

بیش از ۲ هزار گروه جهادی در استان لرستان ساماندهی شده‌ است

به گزارش دفاع‌پرس از خرم آباد، سرهنگ «احسان جهانبخش» مسئول بسیج سازندگی استان لرستان امروز در دیدار اعضای مجمع جهادگران و کارگروه‌های تخصصی بسیج سازندگی لرستان با معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان، رسالت بسیج سازندگی را «محرومیت‌زدایی» دانست و اظهار داشت: کار محرومیت‌زدایی در سطح استان لرستان و به‌ ویژه روستاها و مناطق حاشیه شهرها انجام می‌گیرد.

وی با ساماندهی دو هزار و 583 گروه جهادی در استان اشاره کرد و افزود: نزدیک به 30 هزار عضو در بسیج سازندگی سازماندهی شده که در عرصه‌‌های مختلف مشغول به خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم هستند.

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان به وجود 707 صندوق قرض‌الحسنه خانگی، مردمی و مستقل در لرستان اشاره و عنوان کرد: این 707 صندوق در مجموع 25 میلیارد تومان موجودی دارند و در سطح استان تسهیلات اشتغال پرداخت می‌کنند.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 229 شغل ایجاد شده که با ایجاد بستر این 299 شغل برای 344 نفر شغل مستقیم و برای 458 نفر شغل غیر مستقیم فراهم شده است.

جهانبخش تصریح کرد: به منظور ایجاد شغل‌های ایجاد شده 229 تسهیلات اشتغال‌زایی واگذار شده است که ارزش تسهیلات ارائه شده 11 میلیارد و 810 میلیون تومان بوده است.

وی با اشاره به گروه‌های جهادی به مناطق محروم استان اظهارداشت: در ابتدای سال رزمایش نوروزی با حضور 500 گروه جهادی و در رزمایش جهادگران فاطمی اردیبهشت ماه در سطح استان برگزار و 633 گروه جهادی اعزام شدند.

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان اظهارداشت: گروه‌های تخصصی در سطح استان لرستان، کارگروه‌های ابلاغی هستند که امسال به صورت علمی، منسجم و دقیق وارد عمل شده و این افراد متخصص می‌توانند منشا امید بخشی برای مردم باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت مجمع جهادگران  اشاره کرد و افزود: شورای جهادی شهرستان انتخاب شده و مجمع جهادی استان لرستان نیز تشکیل شد است همچنین در سطح کشوری نیز مجمع جهادی جهادگران کشور خرداد ماه برگزار و افرادی از کارگروه‌های لرستان در سطح کشور انتخاب شدند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها