به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۲
معاون بین‌الملل قوه قضائیه:
کاظم غریب آبادی با بیان اینکه بیش از چهار هزار نفر سالانه در زندان‌های آمریکا جان خود را از دست می‌دهند؛ گفت: از سویی سالی هزار و ۸۰۰ فقره قتل زنان را در آمریکا شاهد هستیم.
کد خبر: ۵۳۲۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷ - 03July 2022

سالانه ۱۸۰۰ نفر از زنان در آمریکا به قتل می‌رسندبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، کاظم غریب آبادی معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه در همایش «افشای حقوق بشر آمریکایی» که عصر امروز در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، با اشاره به جنایات آمریکا اظهار داشت: ۱۳۵ هزار نفر از زنان ارتش آمریکا طی ۱۰ سال مورد تعرض جنسی قرار گرفتند؛ این رعایت حقوق زن است که آمریکا مدعی آن است؟!

وی ادامه داد: بیش از ۵۰۰ هزار نفر از زنان در ارتش آمریکا طی ۱۰ سال شکایت خودشان مبنی بر آزار جنسی را ثبت کرده‌اند.

غریب‌آبادی تاکید کرد: بیش از چهار هزار نفر سالانه در زندان‌های آمریکا جان خود را از دست می‌دهند. از سویی سالی ۱۸۰۰ فقره قتل زنان را در آمریکا شاهد هستیم.

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به فروش سلاح به کشور‌ها از سوی آمریکا یادآور شد: در ۴۰ سال گذشته به طور متوسط سالی ۳۵ هزار نفر در اثر خشونت اسلحه جان خود را از دست دادند.

غریب آبادی گفت: ۱۵ کشور از جمله آمریکا، صدام را به سلاح شیمیایی مسلح کردند؛ این‌ها باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه ایران بزرگترین قربانی تروریسم است، افزود: بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم ما بر اثر بکارگیری سلاح شیمیایی به شهادت رسیدند.

ادامه دارد...

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار