به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
نماینده مردم در مجلس:
مالکی گفت: افزایش فعالیت گروه‌های تکفیری و تشدید اختلافات داخلی در افغانستان، این کشور را آبستن هرج و مرج کرده است.
کد خبر: ۵۳۱۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰ - 01July 2022

افغانستان آبستن هرج و مرج است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «فداحسین مالکی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در خصوص هشدار ایران درباره طرح آمریکا برای تشدید جنگ قومی و مذهبی در افغانستان، اظهار داشت: آمریکایی‌ها طی سال‌های حضورشان در افغانستان، به غیر از کشتار و غارت هیچ دستاوردی نداشتند و خروجشان نیز بر اساس برنامه ریزی تنش آفرین بود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: بر این اساس همواره میان سیاستمداران آمریکایی نیز اختلاف نظر شدید وجود داشت و این درگیری‌ها میان دولت و کنگره در دوران ترامپ شدت یافت.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز که طالبان مسئولیت اداره کشور را بر عهده گرفته، دارای هیچ ساختاری نیست و سازمان‌های جهانی نیز آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند که این موضوع به بروز مشکلات افزوده است.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه جریان‌های تکفیری تنش آفرین مانند داعش در افغانستان حضور دارند و فعالیتشان افزایش یافته است، افزود: بنابراین وجود مشکلات متعدد به تشدید بروز زمینه هرج و مرج در این کشور دامن زده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختلافات قومی و مذهبی در این کشور تشدید یافته و افغانستان به سمت درگیری داخلی سوق می‌یابد، خاطرنشان کرد: دسیسه‌های ایالات متحده مبین این واقعیت است که افغانستان آبستن تحولات خواهد بود.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار