به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
در دیدار با رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان؛
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عضویت رژیم صهیونیستی در مجموعه تروریستی سنتکام و استقرار تجهیزات و حضور آن در رزمایش‌ها را بسترساز ایجاد تهدیداتی برای منطقه دانست و گفت: ما این تهدیدات را برنمی‌تابیم و مطمئناً در قبال آن عکس‌العمل نشان می‌دهیم.
کد خبر: ۵۳۱۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰ - 27June 2022

سرلشکر باقری: مداخلات منطقه‌ای رژیم صهیونیستی را برنمی‌تابیمبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در دیدار با ژنرال «ندیم رضا» رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان اظهار داشت: در سال‌های اخیر با تلاش فرماندهان و مسئولان دو کشور روابط فی‌مابین توسعه خوبی یافته است و این روابط باید توسعه و استمرار یابد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه ما معتقدیم دو کشور از ظرفیت‌های قابل توجهی برخوردارند، گفت: باید در راستای تقویت همکاری‌های مشترک بیشتر تلاش کنیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: در پنج سال گذشته ما تعاملات و رفت‌و‌آمد‌های زیادی بین مسئولان نظامی ایران و پاکستان را شاهد بوده‌ایم که این روند باید گسترش یابد.

سرلشکر باقری این همکاری‌ها را موجب ایجاد امنیت در مرز‌های مشترک ایران و پاکستان دانست و عنوان کرد: دو کشور در سایه این امنیت و آرامش روابط اقتصادی را مورد تأکید قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: موضوع امنیت مرز‌های ایران و پاکستان از مهم‌ترین مسائل بین دو کشور بوده و بنده در سفری که به پاکستان داشتم به‌طور جدی پیگیر موضوعات مشترک دو کشور به‌ویژه در حوزه امنیت مرزی بوده‌ام.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط با همسایگان نگاه ویژه‌ای دارد و این مهم در دولت جدید نیز تقویت شده و رو به توسعه است.

سردار باقری اضافه کرد: در سال‌های اخیر، روابط نظامی ایران و پاکستان توسعه چشمگیری داشته که این روابط سبب امنیت و اثربخشی در توسعه اقتصادی دو کشور شده است.

وی با بیان اینکه منطقه‌ای که جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در آن قرار دارند، بسیار مهم و حساس است، گفت: این منطقه از حساسیت فزاینده‌ای برخوردار است؛ به‌ویژه اینکه رویداد‌ها و تحولات اخیر سبب مداخلات کشور‌های فرامنطقه‌ای شده و مشکلاتی در سطح منطقه ایجاد کرده است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، رژیم صهیونیستی را در رأس مداخله‌گری‌ها و زمینه‌ساز بی‌ثبات در منطقه دانست و افزود: این رژیم با اجرای طرح‌هایی در صدد ایجاد ارتباط با کشور‌های منطقه و دستیابی به اهداف مداخله‌گرانه خویش است.

سرلشکر باقری عضویت رژیم صهیونیستی در مجموعه تروریستی سنتکام و استقرار تجهیزات و حضور آن در رزمایش‌ها را بسترساز ایجاد تهدیداتی برای منطقه عنوان و تأکید کرد: ما این تهدیدات را برنمی‌تابیم و مطمئناً در قبال آن عکس‌العمل نشان می‌دهیم.

وی در خصوص مداخلات آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بیان کرد: تشکیل گروه‌های تروریستی و تکفیری در منطقه به‌ویژه در سوریه و عراق از دیگر مواردی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی در آن نقش داشته‌اند و به آن دامن زدند و در ادامه روند سلطه‌گری تا سقوط این دو کشور پیش رفتند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین با اشاره به تحولات یمن اظهار داشت: از دیگر مسائل منطقه ما فاجعه یمن است که برای مدت زمان زیادی است که این روند ادامه یافته و باید به سرعت به این جریان خاتمه داد.

سردار باقری مسئله کشمیر را از دیگر مسائل جهان اسلام برشمرد و افزود: موضع جمهوری اسلامی ایران در این رابطه همان تدبیر و موضع رهبر معظم انقلاب اسلامی است که حمایت از مردم مظلوم و مسلمان را تحت توجه قرار می‌دهد.

وی در ادامه تحلیل مسائل منطقه گفت: جنگ روسیه و اوکراین قطعاً بر منطقه و جهان تأثیرگذار خواهد بود و توسعه ناتو به سمت مرز‌های روسیه و خطری برای امنیت این کشور محسوب می‌شود که امیدواریم طرفین با گفت‌وگو مسائل و مشکلات را حل و فصل کنند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح موضوع افغانستان را از تأثیرگذارترین مسائل بین دو کشور ایران و پاکستان دانست و عنوان کرد: با توجه به شرایط افغانستان مشارکت و مداخله سایر اقوام در ایجاد امنیت و ثبات نقش سازنده‌ای در آینده این کشور خواهد داشت.

سرلشکر باقری با بیان اینکه ما نگران توسعه تروریسم از سمت افغانستان هستیم و برای مقابله با تروریسم برنامه‌هایی نیز داریم، گفت: معتقد هستیم که این مسائل و مشکلات با همکاری کشور‌های ایران و پاکستان قابل حل خواهد بود و نیازی به مداخله کشور‌های بیگانه نیست.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار