به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
نماینده مردم در مجلس:
حجت‌الاسلام سلیمی گفت: باید با همان زبانی که با دزدی یونانی‌ها برخورد شد با کره‌ای‌ها رفتار شود تا به خود بیایند و از این حالت خواب آلودگی خارج شوند.
کد خبر: ۵۲۸۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸ - 14June 2022

بلوکه کردن اموال ایران از سوی کره جنوبی عین دزدی است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «علیرضا سلیمی» نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در واکنش به گفت‌وگوی مقامات آمریکا و کره جنوبی درباره ایران، اظهار داشت: تلقی افکار عمومی در ایران از رفتار کره ای‌ها با ایران این بوده که سئول مستمره آمریکا است و به عنوان کشور مستقل شناخته نمی‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تاکید کرد: جایگاه سیاسی کره جنوبی به شدت تنزل پیدا کرده است و قدرت کره جنوبی در حوزه نقش آفرینی در مسائل منطقه و بین‌المللی زیر سوال می‌رود و این نشان می‌دهد سئول مسیر درستی را طی نکرده است.

وی بیان کرد: کره ای‌ها در مقابل ایران تعهداتی داشتند که به آن عمل نمی‌کنند و در بست تابع دستور آمریکایی‌ها هستند که به هیچ وجه توجیه پذیر نیست از این رو سئول باید در سیاست‌های خود تجدید نظر کند تا جایگاه این کشور تنزل پیدا نکند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اقدام کره جنوبی را در زمینه بلوکه کردن اموال ایران را دزدی می‌دانیم و باید با دزد برخورد مناسبی شود همان طور که با دزدی دریایی برخورد می‌شود باید با این نوع دزدی‌ها هم به نحوه مناسب برخورد شود.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: باید با همان زبانی که با دزدی یونانی‌ها برخورد شد با کره ای‌ها رفتار شود تا به خود بیایند و از این حالت خواب آلودگی خارج شوند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار