به روز شده در: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۲
حجت‌الاسلام رئیسی در جلسه هیئت دولت:
رئیس‌جمهور تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد کشور را در گرو افزایش سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری دانست و تاکید کرد: همه دستگاه‌ها خود را ملزم به افزایش بهره‌وری نیروی انسانی بدانند.
کد خبر: ۵۲۴۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۶ - 22May 2022
تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد در گرو افزایش سرمایه‌گذاری استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در جلسه امروز یکشنبه هیئت دولت با اشاره به فرارسیدن روز بهره‌وری اظهار داشت: تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد کشور در گرو افزایش سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری است و بدون توجه به این مسئله هیچپیک از برنامه‌های تحولی و توسعه‌ای به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.
 
رئیس‌جمهور ارتقای بهره‌وری را از مهم‌ترین مأموریت‌های سازمان امور اداری و استخدامی کشور دانست و در عین حال به همه دستگاه‌ها متذکر شد برای سنجش میزان ارتقای بهره‌وری، شاخص‌های قابل ارزیابی تعیین کنند و روند تحقق آن را هر سال مورد پایش قرار دهند.
 
رئیسی با بیان اینکه پایین بودن بهره‌وری در کشور، با وجود نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده و ساختار اداری و بودجه مناسب، نیازمند آسیب‌شناسی است، افزود: همه دستگاه‌ها باید خود را مسئول افزایش بهره‌وری سازمان خود و خدمات‌شان به مردم بدانند.
 
رئیس‌جمهور در ادامه ضرورت شکل‌گیری دولت هوشمند را از الزامات افزایش بهره‌وری در کشور دانست و گفت: باید با تسریع در تکمیل زیرساخت‌های مربوطه، به صورت جهشی و با سرعت و دقت به سوی ایجاد دولت هوشمند حرکت کنیم.
 
رئیسی خاطرنشان کرد: شکل‌گیری دولت هوشمند در اتخاذ تصمیمات بزرگ و دقیق برای کشور و تسهیل امور مردم و فعالیت دستگاه‌های اجرایی و هماهنگی آنها با یکدیگر نقش بسزایی دارد و یک مطالبه همگانی است.
 
رئیس‌جمهور در ادامه با گرامیداشت هفته میراث فرهنگی بر لزوم حفظ و حراست از تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران و انتقال آن به نسل‌های آینده تأکید کرد و گفت: اگر میراث یک ملت در موزه قرار گیرد و بر آن قفل بخورد، ماندگار نخواهد بود.
 
رئیسی افزود: میراث زنده یک ملت آن است که همواره در معرض دید همگان قرار گیرد و مایه عبرت و عامل حرکت و حیات آن ملت و دیگر ملت‌ها باشد.
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها