به روز شده در: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۳
وزیر بهداشت خبر داد؛
عین‌اللهی از تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت در همه وزارتخانه‌ها خبر داد.
کد خبر: ۵۲۴۰۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸ - 22May 2022

تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت در همه وزارتخانه‌هابه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، هشتمین جلسه قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت، با حضور بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بانکی پور رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی و مدیران و معاونین وزارت بهداشت و سایر اعضای این قرارگاه در ستاد وزارتخانه برگزار شد.

بهرام عین اللهی، در این جلسه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جمعیت و با بیان اینکه اولین جلسه ستاد ملی جمعیت در حضور رئیس جمهور برگزار شد و دستگاههای مختلف گزارش کار خود را ارائه کردند، افزود: در این جلسه مقرر شد تمام وزارتخانه‌ها قرارگاه جوانی جمعیت را تشکیل دهند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اجرایی سازی برنامه ها و اقدامات عملی در حوزه جوانی جمعیت، خواستار اقدام نظام رسانه‌ای کشور به خصوص رسانه ملی در حوزه جمعیت شد.

در ابتدای این جلسه، صابر جباری، رئیس اداره جوانی جمعیت و رییس دبیرخانه قرارگاه عملیاتی سلامت و جوانی جمعیت وزارت بهداشت، گفت: پیام مقام معظم رهبری که از آن به عنوان حسنه ماندگار یاد می کنند، به این اشاره دارد که در کنار قانون و تدابیر اجرایی که دستگاه های دولتی به آن می پردازند، به دو چیز نیاز داریم، یکی فرهنگسازی در فضای عمومی و دیگری فرهنگسازی در نظام بهداشتی .

وی افزود: در جلسات بعدی قرارگاه برنامه‌ای آماده می‌کنیم تا فرهنگسازی در نظام بهداشتی که تکلیف وزارت بهداشت است، تشریح شود.

در ادامه طبائیان، مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت از تغییر تعهدات خدمات پزشکان و پیرا پزشکان برای مادران باردار و دارای فرزند زیر دو سال، کسر تعهدات قانونی خدمت پزشکان و پیرا پزشکان به ازای هر فرزند شش ماه، گذراندن تعهدات قانونی خدمات پزشکان و پیراپزشکان در محل سکونت خود برای مادران را بخشی از برنامه‌های معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این خصوص بر شمرد.

طبائیان با بیان اینکه در حوزه ترویج و آگاهی بخشی در خصوص جنبه های مثبت ازدواج و فرزندآوری و آثار منفی کاهش جمعیت، برنامه‌های عملیاتی متعددی در دست اجراست، گفت: فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برای دانشجویان و کادر دانشگاه‌ها، تدوین شیوه نامه انجام فعالیت‌های آموزشی مربوط با ذکر برنامه‌های راهبردی و وظایف معاونت‌های ذی ربط در دست اقدام بوده و در دستور شورای عالی برنامه ریزی است که به زودی نهایی و ابلاغ می‌شود.

در این جلسه همچنین در خصوص تخصیص اعتبار برای تشویق کارکنان تازه ازدواج کرده و تازه صاحب فرزند شده، فعالیت مراکز تحقیقاتی در حوزه باروری، آموزش بهورزان، تولید و توزیع بسته‌های فرهنگی آموزشی در حوزه جمعیت و فرزندآوری و برگزاری دوره‌های مهارتی برای ماماها بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار