به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا (ع):
حجت‌الاسلام «باقری» گفت: روحانیت، طلبگی و حرکت در مسیر دین هزینه دارد که گاه باید با نثار جان آنرا پرداخت و روحانیت ولایی در مسیر شهادت است.
کد خبر: ۵۲۳۶۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳ - 20May 2022

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، حجت‌الاسلام «برهان باقری» مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا (ع) امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: مبلغان رسالت الهی در مسیر انجام تکلیف، هزینه نیز پرداخت می‌کنند و در این مسیر تنها از خداوند می‌ترسند.

وی افزود: هزار و ۴٠٠ سال از بعثت و تبلیغ دینی پیامبر اکرم (ص) گذشته است اما همچنان از سوی دشمنان اسلام توهین‌ها ادامه دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا (ع) گفت: تهاجم فرهنگی همیشه از سوی بیگانه و استکبار نیست و عناصر خودباخته داخلی نیز با استفاده از فضای باز جامعه اسلامی، صحبت‌هایی علیه پیامبر اکرم (ص) و مقدسات بر زبان جاری می‌کنند.

باقری تصریح کرد: روحانیت در مسیر کمک به معیشت مردم در حال جهاد است، اما استکبار و عوامل ضدنظام این حرکت را به احتکار مواد غذایی توسط روحانیت تفسیر می‌کنند.

وی بیان داشت: این کار دشمن رذالت است، اگر دشمن پشت سر شهیدان حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی، حجج‌اسلام اصلانی و دارایی حرف نزند، باید تعجب کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا (ع) تأکید کرد: دینمداری و حرکت در این مسیر هزینه دارد و علمای شیعه همیشه مورد تهاجم گسترده دشمنان بوده‌اند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) در مسیر انقلاب و اسلام هزینه داده بودند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همچنان در این مسیر هزینه می‌پردازند، اما محکم ایستاده‌اند. 

باقری مأموریت روحانیت را قرآنی و الهی خواند و گفت: اگر حوزه‌های علمیه خالی شود بر همه مردم واجب است حوزه‌های علمیه را پر کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: جامعه روحانیت بیش از ۴ هزار شهید و ٢ هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و ٢٠٠ روحانی در دوران دفاع مقدس به اسارت دشمن درآمدند.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس میزان حضور فعال مردم در جبهه‌ها ۶ درصد بود اما ۶٠ درصد جامعه روحانیت در جبهه حضور داشتند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها