به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳
امام جمعه سنندج:
ماموستا «رستمی» گفت: شهدا پیام شجاعت، کرامت، عزت، آزادگی و صبوریت را به جامعه رساندند و امروز باید همه ما با صداقت، خدمتگزاری و راستگویی امانتدار و حافظ خون پاک آنان باشیم.
کد خبر: ۵۲۳۶۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۹ - 20May 2022

ما با «صداقت و خدمتگزاری» حافظ خون شهدا باشیمبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کردستان، ماموستا «فایق رستمی» امام جمعه سنندج امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهدا پیام شجاعت، کرامت، عزت، آزادگی و صبوریت را به جامعه رساندند و امروز باید همه ما با صداقت، خدمتگزار و راستگویی امانتدار و حافظ خون پاک آنان باشیم.

وی با اشاره به اینکه 10 هزار شهید، جانباز و آزاده از کردستان برای حفظ نظام خون خود را تقدیم و در برابر دشمنان ایستادگی کردند، گفت: باید همه مسئولان خود را غم‌خوار مردمان نظام‌دوست این دیار بدانند.

امام جمعه سنندج با یادآوری اینکه پنج هزار و 400 شهید از خطه کردستان در راه انقلاب ایثار و جانفشانی کردند تصریح کرد: همزمان با شهدای گرانقدر ماموستایان و عالمان دینی نیز در همین راستا در سنگر طاعت، عبودیت، ارشاد، اتحاد و برادری جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و در این راه ترور شدند و جان دادند.

وی در توصیف عظمت شهدا یادآور شد: شهدای ایران زمین در برابر 37 کشور دنیا ایستادند و کسانی که به شهادت رسیده خونشان مبارک و نزد حق‌تعالی جایگاه والایی داشته و 70 نفر را شفاعت می‌کنند.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود به دیدار اخیر خود با رئیس‌جمهور اشاره کرد و  افزود: آیت‌الله رئیسی در پاسخ به مشکلات مطرح شده، صراحت از تحقق وعده‌ها و حل مشکلات مردم خبر داد که این امید را در جامعه تزریق می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان خود را خدمتگزار دانسته و برای رفع مشکلات استان و مردم کردستان دلسوز و شب و روز نشناسند، اظهار کرد: امروزه باید امنیت و آسایش کنونی کشور و استان را که از کشورهای دیگر بیشتر است را قدر دانسته و خود را حافظ آن بدانیم.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های خود مساجد را مرکز راز و نیاز و فرشتگان الهی دانست و خاطرنشان کرد: می‌توان با ذکر و یاد خدا، بر همه مشکلات و سختی‌ها پیروز شد در غیراین صورت دوری از دین و قرآن انسان را از راه راست منحرف می‌کند.

ماموستا رستمی ابراز داشت: امیدوارم خداوند متعال امنیت و آسایش کنونی و همه مسئولان خدمتگزار نظام را حفظ کرده و ما را از تفرقه و اختلاف دور کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها